Galatasaray'da O İsim Adaylıktan Çekildi

Galatasaray'da O İsim Adaylıktan Çekildi

Galatasaray'da yeni başkanlık seçimi için heyecanlı bekleyiş devam ederken adaylarla ilgili gelişmeler yaşanıyor. Son olarak o isim de Galatasaray'da başkanlıktan adaylığını çektiğini açıkladı. Peki; hangi isim adaylıktan çekildi?

Galatasaray Kulübü'nün 11 Haziran 2022 tarihinde yapacağı Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı öncesinde camia başkanlıkla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor.

Başkan Burak Elmas'a taraftarların bu yıl tepkileri hızlı bir şekilde ortaya çıktı. taraftarlar Başkan Elmas'a gerek alınan kötü futbol sonuçları için, gerekse hoca Fatih Terim'in görevinden alınması nedeniyle büyük tepkiler gösterdi. Bu nedenle Galatasaray Kulübü, bu yıl Olağanüstü Seçimli Genel Kurul toplantısı gerçekleştirileceği ve başkanın değişeceği yönünde açıklama yaptı. Uzun bir süredir spor gündeminden düşmeyen Galatasaray başkan adayları ile ilgili ise gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak bugün yaşanan gelişme spor gündeminde yerini almaya başladı.

Fırat Develioğlu Adaylıktan Çekiliyor

Galatasaray Kulübü'nde 11 Haziran 2022 tarihinde yapılacak olan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısında adaylığını koyacağını ve Galatasaray Başkanı olmak istediğini belirten Fırat Develioğlu adaylıktan çekildiğini açıkladı. Açıklamasında Adnan Polat, Ünal Aysal ve Dursun Özbek'e de yer veren Develioğlu'nun açıklaması şu şekilde;

"16 Mayıs 2022 tarihinde Galatasaray Kulübü Başkanı Sayın Burak Elmas 11 Haziran'daki seçimlerde aday olmayacağını açıklamıştır.

Adaylığımı koyduğum ilk günden beri mevcut iki adaydan başkalarının da çıkması konusunda gayrette bulunduğumu beyan ettim. Sıkça rastladığımız şekliyle sürekli ve çözümsüz biçimde sadece eleştiren tarafta bulunmak istemedim. Lafta bırakmayarak kendim de elimi taşın altına koymak suretiyle adaylığımı açıkladım.
Bu amaçla eski başkanlarımızdan bazıları da dahil olmak üzere camianın sevilen ve özellikli isimlerini kulübümüzü içinde bulunduğu zor durumdan çıkarmaları için aday olmaya ikna etmeye çalıştığımı bildirdim.

Aday oldukları takdirde Sn. Adnan Polat, Sn. Ünal Aysal ve Sn. Dursun Özbek'le rekabet etmeyeceğimi ve bu adaylardan herhangi biri etrafında birleşilmesi gerektiğini savundum.

Bu kişilerin özendirilmesi ve kulüp başkanlığına ikna edilmesi gerektiği kanaatindeydim. İçinde bulunduğumuz zor ortamda tüm adayların Sn. Dursun Özbek çatısı altında birleşmesinin gerekli olduğunu görüyorum.
Sn. Hamamcıoğlu ve Sn. Öztürk'ün ortak tek bir listeyle Sn. Özbek çatısı altında seçime girmelerinin gerektiğini düşünüyorum.

Bu amaçla da kendilerine bu yönde gerekli sahayı açmak için hiç kimse lehine olmadan sadece adaylıktan çekiliyorum. Bana destek veren başta taraftarımıza, tüm ekibime ve basınımıza kalpten teşekkür ediyorum.
Seçimden sonra da sıradan bir üye olarak adeta bir fahri müfettiş gibi kulübümüzün gidişatını kontrol edeceğimi taahhüt ediyorum. Bu seçimde olmasa da ilk ihtiyaç duyulduğunda, taraftarımızın beni göreve çağırdığı her anda göreve hazır olduğumu beyan ediyorum.

Seçim yarışına girdiğimiz diğer iki adayın üstlerine düşen camiamızın birliği misyonuna bu şekilde katkıda bulunmalarını talep ediyorum."