Ali Koç  İsmail Kartal'ı övdü, Kartal'ın gözleri doldu

Ali Koç İsmail Kartal'ı övdü, Kartal'ın gözleri doldu

Fenerbahçe'nin bugün düzenlenen olağan mali genel kurulunda Ali Koç kürsüye çıktı. Kürsüden teknik adam Kartal'a seslenen Ali Koç'un hoca İsmail Kartal'a övgüleri dikkat çekti. Satır başları gursesgazetesi.com'da...

Fenerbahçe'de geçtiğimiz sezonun ikincilikle tamamlanmasının ardından son günlerde yaşanan Jorge Jesus hareketliliği taraftarları heyecanlandırdı. Yeni teknik adamın takımın başına gelmesi ile birlikte taraftarlar ve kulüpten eski teknik direktör İsmail Kartal'a duygu dolu veda paylaşımları art arda yaptı. Bugün Fenerbahçe'nin gerçekleştirilen olağan mali genel kurulunda Başkan Ali Koç, kürsüden teknik adam İsmail Kartal'a seslendi. Koç'un övgü dolu sözleri ile İsmail Kartal duygusal anlar yaşadı. Ali Koç'un konuşmasından satır başları şu şekilde;

"Bizi kırmayıp geldiğiniz için teşekkür ederim. Bizim bir arzumuz vardı, hocamıza ilettik. O da geldi. Sizlerin huzurunda, milyonlarca taraftarımızın huzurunda, teşekkür, şükran hem de vedamızı yapmak üzere rica ettik. Kendisine teşekkür ederim. Hocamız pek çok kez göreve geldi. Bundan sonra da gelecektir. Sezon özelinde neler başardı? Bunu video ile paylaşmak istiyoruz." diyen başkan Ali Koç, sözlerine videodan sonra şu şekilde devam etti;

"Video çok şey söylüyor. Gönül bağı sağlamsa yük de güzeldir, yolculuk da. İsmail Kartal yükü çok ağır bir takıma geldi. Kendi geldi. Hepimiz gibi, hepiniz gibi o da maçları seyrederken yaşadıklarımıza, şansımıza, bir kez daha çok umutlarla başlayıp 8-9 hafta domine ettiğimiz ligde türbülansa giren takımı izlerken acı çekti. Bizlerle temasa geçti. İyi ki de geçmiş. Çünkü yük ağırdı. Atmosfer olumsuzdu. Zor günler geçiren bir camiaya bir nevi elindeki sihirli değnekle nefes aldırdı. Daha da önemlisi tribünleri birleştirdi, barıştırdı, doldurdu. Tribünleri mutlu etti. Zor yolu güzel kıldı." dedi ve;

"Her şeyden önemlisi İsmail Kartal, Fenerbahçeli olmanın güzelliğini gösterdi. 175 maça çıktı. Belki unutmuş olabilirsiniz, sadece A Takım değil, muhtelif kademelerde görev yaptı. Toplamda 18,5 yıl camiamıza hizmet etti. Gençlik yıllarından beri tanıyorum. Her geçen gün yozlaşan, etik değerlerin alt üst olduğu futbol ikliminin temiz, pırıl pırıl yüzü oldu. Futbolcuyken de teknik adam olarak da böyle oldu. Fenerbahçe çatısı altında karakteriyle, duruşuyla, başarısıyla bu kulüpte devam edecek çok sağlam bir gönül sözleşmesi var."

"Halen faili meçhul olan suikast girişiminde, canımıza kastedildiği o kara sezonda, psikolojik olarak alt üst olmuş takımımızı ayağa kaldırmak için dimdik durdu. Canla başla mücadele etti ve doğrunun yanında oldu. Sıkıntılı, zor ve acılı günlerimizde güneş gibi doğdu. Yüzümüzü bahara çevirdi. Fenerbahçe için kayıtsız, şartsız, ekonomik beklenti olmadan elini taşın altında koydu. Çünkü İsmail Kartal, Fenerbahçe için varolan profillerden biridir."

"Görevde bulunduğu haftalarda 2.3 puan ortalaması, 18 hafta boyunca puan lideri, en çok gol atan ikinci takım. Takımımızı 5. sıradan 2. sıraya çıkardı ve Şampiyonlar Ligi'ne katılmamızı sağladı. Samandıra'ya gittiğimizde yemekte çatal bıçak sesi gelirdi. Şimdi ise birbiriyle muhabbet eden, mutlu olan bir takıma çevirdi. Kimsenin geçmişine, konumuna bakmadan, doğru olanı zor da olsa yapılması için hareket etti, inandı ve aldığı kararların arkasında durdu. Fenerbahçe'nin takım olmasında bu da büyük katkı sağladı. Samandıra'da yarattığı pozitif ortam önümüzdeki sezon mutlu sona ulaşacağımız yolun en önemli adımlarından biri olacaktır. Başarı ve şampiyonluğa inanan bir takım bıraktı bize."

"Ne demişti? "Zamanımız yok. Camianın kenetlenmesine ihtiyacımız var. Bu takım iyi bir takım. İnancını kaybetmiş ama kazanmaya devam edecek. Kenetlenecek ve ayağa kalkacak" dedi. Aynen öyle. Fenerbahçe'nin neler yapabileceğini tüm camiaya gösterdi. Bizim için bu kararı vermek hiç kolay olmadı. 4 yıllık görev süremizde aldığımız en zor karar diyebilirim."

"Bu konuyu oylamaya getirmiştik. Ortaya çıkan sonuç da bunu gösteriyor. Peki neden değişim? İşte buna cevap vermek çok zor. Hocamıza ilettik. Hiçbir zaman gizli saklı iş yapmadık. Hocamızla niyetimizi açık ve net şekilde paylaştık, anlattık. Görev süresince de bu gündeme geldi. Gerçekten bunun cevabını vermek çok çok zor. İsmail Hoca, belki de çok uzun zaman geçmeden camia ile yolları kesişecek. Teknik adamlık kariyerinde de aramızda bulunacak. Hocamızı, eşini ve evladını buraya davet etmek istiyorum.

Rahmetli dedem, "Başarılı bir erkeğin arkasında güçlü bir kadın olması gerekir" dedi. İsmail Kartal'ın eşini yeni tanımaya başladık. Keşke kızınız da olsaydı. Şahsım, yönetimimiz ve camiamız adına size çok teşekkür ederim. İsmail Hoca eve gitmedi, eşi Sema Hanım anlayışla karşıladı. Hocamız dik durdu ve bize enerji verdi. İlk birkaç hafta zordu. Avrupa maçı, Türkiye Kupası... Hocamız yeni gelmişti. Ne yapacağım dediyse, çok fazlasını yaptı. Milyonlarca Fenerbahçe taraftarı da benim gibi düşünüyordur. İyi ki Fenerbahçe'nin İsmail Kartal gibi bir değeri var.

Her futbolcuya, her teknik adama nasip olmayacak hatta layık olmayacak: Fenerbahçe'nin Çocuğu İsmail Kartal! Huzurlarınızda her biriniz adına, teşekkür ederiz. Sağ ol, var ol hocam! Bu buruk ama geçici bir veda. Hocam yollarımız tekrar kesişene kadar, Allah yar ve yardımcın olsun. Yolun açık, şansın bol olsun."