Ali Koç Kulüpler Birliği Başkanı seçildi! Galatasaray kutlama mesajı paylaştı.

Ali Koç Kulüpler Birliği Başkanı seçildi! Galatasaray kutlama mesajı paylaştı.

Bugün gerçekleştirilen Kulüpler Birliği Başkanlık seçimlerinde Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, yeni başkan seçildi. Vakfın yeni başkanına çok sayıda tebrik mesajı geldi. Detaylar haberin devamında...

Bugün gerçekleştirilen Kulüpler Birliği Vakfı seçiminde vakıfın yeni başkanı Ali Koç oldu. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, diğer kulüp başkanları tarafından desteklendi ve Trabzonspor'lu eski Kulüpler birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan koltuğu devraldı. Ali Koç'un başkan seçilmesinin ardından Fenerbahçeli taraftarlar başkanlarına tebrik mesajlarını paylaştı. Fenerbahçe'li taraftarların yanı sıra diğer kulüp taraftarlarından ve kulüp yönetimlerinden de tebrik mesajları paylaşıldı. Trabzonspor ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nden Ali Koç'a herhangi bir tebrik mesajı yayınlanmazken, Fenerbahçe'nin ezeli rakibi Galatasaray Spor Kulübü resmi internet adresinden yeni Kulüpler birliği Başkanı Ali Koç'a tebrik mesajı yayınladı.

"Sayın Ali Koç’a Kutlama Mesajı

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı seçilen Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç’a görevinde başarılar diler, bu seçimin Türk futboluna hayırlı olmasını temenni ederiz.

Galatasaray Spor Kulübü"

ifadeleri ile yayınlanan mesaj dikkat çekti.

galatasaray-kutlama-mesaji-gursesgzt.png

Fenerbahçe spor Kulübü Başkanı ve yeni Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç'un seçime ilişkin açıklamaları ise şu şekilde.

“Şahsım, kulübüm, diğer tüm kulüpler adına, Türk futbolu adına içeride de yaptığımız teşekkürü sizlerin huzurunuzda da Sayın Ağaoğlu’na yapmak istiyorum. Zira zaten hepimizin işleri ve stresi yoğun, hem kendi işlerimiz hem takımımızın günlük işleri bir de bunun üzerine skorlar eklenince çok dinamik bir hayatta yaşıyoruz.

Dolayısıyla tüm bunların üzerine kulüplerin başkanı olmak, kulüplerin ihtiyaçlarını karşılayacak, sorunlarını giderecek bir pozisyona gelmek bayağı bir yük teşkil ediyor. Ama Sayın Ağaoğlu az önce de ifade ettiği gibi bana göre tarihin en garip sezonunda Kulüpler Birliği başkanlığı yaptı ama şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki her zaman bizim adımıza bütün kulüplerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde pozisyon aldı. Ben de içeride dedim, ‘Herhangi bir üyemiz, başkanınızın kendi kulübünün çıkarları adına çalıştığı konusunda zerre kadar şüpheniz olursa lütfen en ağır eleştiriyi, ikazı yapın.’ diye. Burada da hiç böyle bir durum olmadı, sağ olsun hepimizin adına pek çok kez gitti, geldi. Ağır bir yük taşıdı. Dediğim gibi bu garip ortam içinde çıtayı çok çok yükseltti.

O yüzden hepimiz canıgönülden kendisine içeride tebriklerimizi sunduk. Bir sene uzun bir süre değil ama çok büyük bir yük. O yüzden bir kez daha teşekkür ediyorum. İnşallah yeni Yönetim Kurulumuz ki Yönetim Kurulumuzda Sayın Ağaoğlu da olmayı kabul etti. Sağ olsun. İnşallah yeni Yönetim Kurulumuz en üst seviyeye konan çıtayı yeni federasyonumuzla beraber daha da yükseklere çıkartır. En azından bu seviyede tutabilir. O yüzden Allah yardımcımız olsun, diyorum.

Türk futbolunun sorunları hepinizin bildiği gibi her geçen gün daha da kronikleşiyor. Bununla beraber ben şahsen toplantıya katılmadım. Ama yeni federasyonumuza Sayın Ağaoğlu bizi temsilen gitti. Dediği gibi ilk iki üç günde sergilenen performans gelecek için umut vadediyor. Ve bu yeni federasyonun kulüpleri sanki biraz daha dinleyecekmiş gibi, kulüplerin ihtiyaçları için kendini pozisyonlandırmış gibi bir yaklaşımı var, bir irade var. Bu bizim için çok çok önemli. Çünkü geçmiş federasyonla ne kadar temaslarımız olsa da önemli konularda arpa boyu kadar yol alamıyorduk. Kulüplerin ihtiyaçları, arzuları, talepleri hep dinleniyordu, sağ olsunlar ama bir şekilde mesafe kat edemiyorduk. Şu iki üç günde kat edilen mesafe bile kendi içinde çok çok önemli. Dolayısıyla Türk futbolu açısından hepimizin yolu açık, şansı bol olsun. Teşekkür ediyoruz, sağ olun, var olun.”