WhatsApp Filtre Özelliği Geliyor- Whatsapp Filtre Nedir?

WhatsApp Filtre Özelliği Geliyor- Whatsapp Filtre Nedir?

İnternet tabanlı mesajlaşma uygulamaları arasında en popüler uygulama olan WhatsApp yeni gelecek olan özelliği ile kullanıcılarını sevindi. Peki; WhatsApp yeni özelliği nedir? WhatsApp filtre özellikleri nedir? WhatsApp filtreler geldi mi?

Gerek android gerekse iOS tabanlı işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda en çok kullanılan internet üzerinden mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni duyurduğu özelliği ile kullananları sevindirdi. Aslında uzun bir süredir iş amaçlı kullanılmakta olan, işletmeler ve hizmet verenlerin kullandığı WhatsApp Business'ta uzun süredir olan bir özellik artık WhatsApp yoluyla iletişime geçen tüm kullanıcılara sunulacak.

WhatsApp Filtre Özelliği Nedir?

WhatsApp tarafından duyurulan mesaj filtreleme özelliği her ne kadar ticari hesapların kullandığı WhatsApp Business'da yer alıyor olsa da artık tüm WhatsApp kullanıcıları için açık ve kullanılabilir hale gelecek. WhatsApp Business isimli uygulamada şirket geçtiğimiz yıl yaptığı güncelleme ile aranılan mesajları ve sohbetleri kullanıcıların kolay bir şekilde bulabilmesi için filtreleme özelliğini getirmişti. Filtreleme özelliği ile kullanıcılar, aradıkları konuşmayı bulmak için belli başlı filtrelemeler yapıyor ve çok daha kolay bir şekilde mesajları bulabiliyorlardı. Üstelik bu güncelleme yalnızca belirli cihazların kullanımına açık hale getirilmemişti. Android, iOS ve Web WhatsApp ismi verilen masaüstü WhatsApp beta sürümlerinde kullanıcıların hizmetine sunulmuştu.

WhatsApp Filtreleme Özelliği Geldi Mi?

Özelliğin sevilmesinin ardından pek çok kullanıcı sosyal medya platformları aracılığıyla bu özelliğin tüm WhatsApp sürümlerine gelmesini istediklerini belirtmişti. Kullanıcılarının çağrılarına sessiz kalmayan WhatsApp, bir sonraki güncelleme ile birlikte bu özelliğin tüm cihazlarda kullanılabilir olacağını resmi olmasa da duyurdu. WABetaInfo tarafından paylaşılan görselde kullanıcıların artık mesaj ya da konuşma araması yaparken belirli filtrelerde arama yapabileceği duyuruldu.

Uygulama için geliştirilen işbu özelliğin henüz geliştirme aşamasında olduğu ve en kısa sürede güncellemeler ile normal sürüm WhatsApp uygulamalarına da getirileceği belirtildi.

WABetaInfo'nun Paylaşımı Doğru Mu?

WABetaInfo tarafından paylaşılan görselde arama filtreleme özelliği görünüyor olsa da ekran görüntüsünün bir WhatsApp Business hesabından alındığı kullanıcılar tarafından iddia edildi. WhatsApp'ın kendisi tarafından resmi olarak duyurulmasa da güvenilir kaynak olarak nitelendirilen WABetaInfo tarafından yapılan paylaşım kullanıcılar tarafından dikkat çekti ve resmi açıklama olarak nitelendirildi. Başka kaynaklardan gelen bilgilere göre ise bu özelliğin WhatsApp normal sürümlerine gelmeyeceği ve yalnızca bunun bir iddia olduğu yazıldı.