TikTok ağlama efekti nasıl yapılır? TikTok ağlayan yüz filtresi adı

TikTok ağlama efekti nasıl yapılır? TikTok ağlayan yüz filtresi adı

Son yıllarda çok hızlı bir ivme yakalayan TikTok'da kullanıcılar trend içerikleri araştırıyor. TikTok ağlama efekti nasıl yapılır? TikTok ağlayan yüz filtresi adı

Son yıllarda çok hızlı bir ivme yakalayan TikTok'da kullanıcılar trend içerikleri araştırıyor. Açıldığı günden itibaren tüm dünya ülkelerinde milyonlarca indirmeye ulaşan TikTok, aktif olarak milyarlarca kullanıcı tarafından sık bir şekilde kullanılıyor. Türkiye'de 10 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı olan TikTok, izleyicilerin fenomenlere bağış yapması ile birlikte oldukça trend olmuştu.

Yeni sosyal medya platformları arasında yer alan TikTok, birbirinden farklı özellikleri ile kullanıcılar tarafından sık bir şekilde kullanılıyor. Tiktok uygulamasında kullanıcılar yeni trend olan ses ve filtreleri araştırmaktadırlar. Tiktok uygulamasında ağlayan yüz filtresinin nasıl yapılacağını araştıran kullanıcılar ise bu süreçte araştırmalarını internet ortamında yapıyor. Kullanıcılar internette, "tiktok ağlama filtresi, tiktok ağlama efekti nasıl yapılır" araştırmaları yapıyor.

TİKTOK AĞLAYAN YÜZ FİLTRESİ NASIL YAPILIR

Instagram'da popüler olan filtreler TikTok'da da araştırılmaya devam ediyor. Kullanıcılar iki uygulama arasında ki rekabeti kullanarak fenomen olmak isterken bu süreçte ise yeni filtreler sık bir şekilde araştırılıyor. Tiktok ağlayan yüz filtresi yapabilmeniz için belirli seçenekler var. Tiktok'da ağlayan yüz filtresi yapabilmeniz için ise Reels yapmanız gerekiyor. Normal gönderilerde bu filtreleri kullanamıyorsunuz.

Tiktok uygulamasında ağlayan yüz filtresi yapabilmeniz için belirli adımları yapmanız gerekmektedir. Bu adımlar da ise Tiktok hikayesi oluşturmanız gerektiğini sakın unutmayın.

Tiktok ağlayan yüz filtresi yapmak için:

  1. Öncelikle bir Tiktok hikayesi oluşturun.
  2. Ekranın sağ üst köşesindeki artı simgesine dokunun ve açılır menüden "Hikaye" seçin.

Tiktok'da ağlayan yüz filtresini kullanabilmeniz için ekranın altında yer alan parıltı ikonlarına tıklayarak efektler penceresini açınız. Genel olarak parıltı kısmı kayıt düğmesinin hemen biraz üstünde yer almaktadır.

Efektler penceresinin açılması ile birlikte buradan efektleri arayabilirsiniz.

Sol üstteki minik büyüteci seçin ve açılan arama çubuğuna 'ağlıyor' yazın. Sonrasında ağlayan yüz filtresini kullanmanız için sadece kendinizi çekmeniz kalacak.