Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na sert tepki!

Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na sert tepki!

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamlarına bugün Ömer Çelik'ten sert bir tepki geldi! Detaylar gursesgazetesi.com'da.

Bugün Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı. Yaptığı paylaşım kısa süre içerisinde sosyal medyada ve geleneksel medyada gündem geline geldi. Yaptığı paylaşımlarda Ömer Çelik, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili yaptığı açıklamalara bir cevap şeklindeydi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamalarından "kaçacak" kelimesine karşı Twitter üzerinden cevap veren Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik, yaptığı açıklamalar ile birlikte kısa sürede gündem oldu. Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamalara karşı dün Ömer Çelik'ten sert bir tepki geldi. İşte Ömer Çelik'in yaptığı paylaşımlar...

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili açıklamaları ise şu şekildeydi.

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Sayın Cumhurbaşkanımız ve ailesiyle ilgili yaptığı açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır.

Kılıçdaroğlu, şimdiye kadar bir sürü temelsiz iddia ortaya atıp belge bilgi açıklayacağım dedi. Ancak açıklamaları hiçbir siyasi netice doğurmadı. Tüm bu açıklamalar çevre kirliliğinden başka bir şey üretmemiştir.

Kılıçdaroğlu, Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili 'kaçacak' ifadesini kullanmış. Bunu daha önce de söylemişti. Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür.

Kılıçdaroğlu’nun devlet bürokrasisini sürekli olarak tehdit etmesi, Türkiye Cumhuriyeti devletini işlemez hale getirmeye dönük bir teşebbüstür. Bu hiçbir şekilde siyasi bir yaklaşım değil, geçmişte örnekleri görülen bir vesayet arayışıdır.

Kılıçdaroğlu’nun ülkemizi istikrarsızlaştırmaya dönük beyanları, cılız kalmaya mahkumdur. Bu beyanlar millet odaklı bir siyaset anlayışından yoksundur. Başkalarının dediklerinin kötü bir tercümesidir.

CHP yönetimi, siyasete nefret yazılımı yüklemeye çalışıyor. Bu CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımızın haketmediği bir durumdur. Nefret siyasetine karşı durmaya kararlıyız.

Cumhurbaşkanımızı hiç kimse nefret siyasetinin diliyle tehdit edemez. Cumhurbaşkanımıza nefret siyasetiyle saldıranlara gerekli karşılığı siyaset ve hukuk temelinde vermeye devam edeceğiz."

Ömer Çelik'in bu açıklamalarının ardından ise Kemal Kalıçdaroğlu tarafından herhangi bir yanıt gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Bunun yanı sıra da Ömer Çelik dışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da cevap gelip gelmeyeceği merakla bekleniyor.