Devlet Bahçeli'den Ümit Özdağ'a Sert Sözler! "Herkesin Ciğerini Çok İyi Biliriz"

Devlet Bahçeli'den Ümit Özdağ'a Sert Sözler! "Herkesin Ciğerini Çok İyi Biliriz"

Dün takvimler 5 Mayıs'ı gösterirken Süleyman Soylu'nun Ümit Özdağ hakkında ki açıklamaları sonrasında iç siyaset karıştı. Devlet Bahçeli'den Ümit Özdağ'a Sert Sözler! "Herkesin Ciğerini Çok İyi Biliriz"

Dün takvimler 5 Mayıs'ı gösterirken Süleyman Soylu'nun Ümit Özdağ hakkında ki açıklamaları sonrasında iç siyaset karıştı. İç siyasette yaşanan bu gelişmelerin ardından ise bugün Devlet Bahçeli, Ümit Özdağ hakkında açıklamalarda bulundu. Yaşanan açıklamalar sonrasında ise Ümit Özdağ henüz bir yanıt vermezken Bahçeli'nin açıklamaları Türkiye gündemine bomba gibi düştü. İşte o açıklamalar..

DEVLET BAHÇELİ'DEN SOYLU'YA DESTEK MESAJLARI GELDİ

Saat 11.00'da yaşanan olaylar hakkında açıklamalarına başlayan Devlet Bahçeli şu ifadelere yer verdi.

"Sayın İçişleri Bakanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın hedef alınması, saat 11.00 randevusuyla bakanlık çevresine yığınak yapılması vaka-ı adiyeden bir olay şeklinde görülemeyecektir. Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır."

Bahçeli normal açıklamalarının dışında sosyal medya hesabından da açıklamalarda bulundu.

"Türkiye'nin maksadı bulanık, meşrebi buruşuk, meselesi bunalım çıkarmak olan müflis odaklar eliyle" karanlık bir ortama sürüklenmek, kavga ve kargaşa iklimine sokulmak istendiğini, dış tazyik ve telkinlerin refakatiyle Türkiye Cumhuriyeti'ne meydan okunduğu belirtti.

Türk halkının gelişmeleri kaygıyla takip ettiğini söyleyen Devlet Bahçeli açıklamalarına şu sözlerle devam etti.

"Nereye ve hangi çevrelere hizmetkarlık yaptıkları sır olmayan menfur zihniyetlerin siyasi kamuflaja bürünerek sokak üslubuna heveslenmeleri, bu vesileyle toplum huzurunu zehirleme teşebbüsleri çok ciddi bir tehdittir. Sayın İçişleri Bakanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın hedef alınması, saat 11.00 randevusuyla bakanlık çevresine yığınak yapılması vaka-ı adiyeden bir olay şeklinde görülemeyecektir. Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır. Şu hususu herkes bilmelidir: Türkiye'nin terörle mücadeleyi yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla ve kahramanca icra ettiği bir dönemde milli güvenliğimizi müdafaa, milli bekamızı muhafaza eden kurum ve kuruluşların iğrenç polemiklerin içine çekilmesi alçak bir komplodur."

"Türk milleti Soylu duruşu da bilmekte, lekeli ve gölgeli müfterileri de görmektedir. Biz herkesin ederini de, giderini de, ciğerini de iyi biliriz." açıklamalarında bulundu. Bu açıklamalar sonrasında ise Ümit Özdağ'dan henüz açıklamalar gelmedi. Gelecek açıklamalar sonrasında ise Gürses Gazetesi adresinde yer alacak.