Yeni Kayseri valisi kim oldu? Yeni Kayseri valisi Gökmen Çiçek kimdir, nereli, kaç yaşında?

Yeni Kayseri valisi kim oldu? Yeni Kayseri valisi Gökmen Çiçek kimdir, nereli, kaç yaşında?

Türkiye'de Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile birlikte birçok şehirde valiler değişti. Yeni Kayseri valisi kim oldu? Yeni Kayseri valisi Gökmen Çiçek kimdir, nereli, kaç yaşında?

11 Mayıs Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile birlikte Kayseri valisine Gökmen Çiçek atandı. Türkiye'de Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile birlikte birçok şehirde valiler değişti. Alınan karar doğrultusunda ise birçok şehirde vali değişikliğine gidildi. Kararname Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni Kayseri valisi kim oldu? Yeni Kayseri valisi Gökmen Çiçek kimdir, nereli, kaç yaşında?

KAYSERİ VALİSİ YENİ VALİSİ KİM OLDU?

Kayseri'de yeni vali görevine eski Afyonkarahisar Valisi görevini yapan Gökmen Çiçek atandı.

YENİ KAYSERİ VALİSİ GÖKMEN ÇİÇEK KİMDİR?

1978 Yılında Gebze’de doğan Gökmen ÇİÇEK, ilk, orta ve lise eğitimini Gebze’de tamamladı. 1997 yılında Uludağ Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde başladığı lisans eğitimini 2001 yılında tamamladı. 2004 Yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Kaymakamlık mesleğine başlayan ÇİÇEK; Trabzon-Düzköy, İzmir-Beydağ Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.
2005 – 2006 yılları arasında İçişleri Bakanlığı tarafından eğitim amaçlı gönderildiği, İngiltere Sheffield Üniversitesinde dil eğitimi ve İngiltere idari sistemi üzerine çalışmalarda bulunan ÇİÇEK, yüksek lisans eğitimini ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalında tamamladı. 2007 yılında Sivas-Akıncılar Kaymakamlığına atanmasını müteakiben; Erzincan-Kemah ve Rize-Güneysu’da Kaymakam olarak görev yaptı.
2014 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından, Yılın İdarecisi seçilen ÇİÇEK; sırasıyla İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde, Şube Müdürü, Personel Genel Müdürlüğünün çeşitli kademelerinde Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
26 Aralık 2018 Tarih ve 2018/260 Karar Sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Personel Genel Müdürlüğü görevine atanan Gökmen ÇİÇEK, 10 Haziran 2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle atandığı Afyonkarahisar Valiliği görevine 18/06/2020 tarihinde başladı.
Evli ve 2 Çocuk babası olan ÇİÇEK, iyi derecede İngilizce bilmektedir.