Tüm Türkiye o ekranların başına geçtiğinde kitleniyordu, kangren olduğu öğrenildi! Haberi Uğur Dündar verdi, milyonlar yıkıldı!

Tüm Türkiye o ekranların başına geçtiğinde kitleniyordu, kangren olduğu öğrenildi! Haberi Uğur Dündar verdi, milyonlar yıkıldı!

Bir dönemin en büyük televizyon habercisi olan Korcan Karar ile ilgili gündeme flaş iddia düştü. Tüm Türkiye o ekranların başına geçtiğinde kitleniyordu, kangren olduğu öğrenildi! Haberi Uğur Dündar verdi, milyonlar yıkıldı!

Bir dönemin en büyük televizyon habercisi olan Korcan Karar ile ilgili gündeme flaş iddia düştü. Korcan Karar'ın kangren olduğunu duyuran gazeteci ve televizyoncu Uğur Dündar bu gelişmeleri Sözcü gazetesinde ki köşe yazısında yazdı. Sağlık problemlerine değinen Uğur Dündar, Korcan Karar'ın son durumu vatandaş ile paylaştı.

Gazeteci Uğur Dündar yazısında bahsettiği bu gelişmelerin ardından pandemi günlerinde ülkenin sınırlarını kapatması ve yalnızlık günleri ve işsiz kaldığı dönem sürecinde Korcan Karar'ın şekerinin yükseldiğini ve ayak parmağında kangren olduğunu açıkladı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Korcan Karar'ın ayak parmağının kesildiği söylendi.

Türkiye'de bir dönemin herkesin izlediği sunucuları ve habercileri arasında yer alan Korcan Karar'ın geçmişinin başarılarla dolu olduğunu, temiz sicile sahip olduğunu ve son olarak ise asla meslek ilkelerinden ödün vermediğini açıkladı.

korcan-karar.jpeg

Uğur Dündar bu anları köşe yazısında paylaştı. İşte o açıklamalar..

"Yaz kış yaşadığı Çeşme'deki evinde her sabah sanki mesleğe yeni başlamış bir stajyerin heyecanıyla uyanıyor, gazeteleri satır satır okuyor, tüm zorluklara karşın halkın gerçekleri öğrenme hakkına hizmet eden özgür ve bağımsız haber kanallarındaki programları kaçırmıyor, günün birinde telefonunun çalıp, bir televizyon yetkilisinin “Korcan Bey, zor günleri geride bıraktık. Sizin gibi ilkeli bir ustayla çalışmak istiyoruz. Görüşmemiz mümkün mü” diyeceği günün gelmesini bekliyor.

Bir yandan pandeminin yarattığı kapanma ve yalnızlık günleri, diğer yandan da işsiz geçen yılların stresiyle şekeri yükseliyor ve ayak parmağında kangren başlıyor.

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran (önde) ve eşi, ameliyat sonrası Korcan Karar'a geçmiş olsun ziyaretinde.

Allah”tan atom karınca gibi çalışan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran imdadına yetişip, hemen İzmir'in en iyi hastanelerinden birine götürüyor.

Eğer Başkan Oran biraz beklese ve her biri mesleğinin değerli temsilcileri olan Prof. Dr. Devrim Akseki (Ortopedi Uzmanı) Prof. Dr. Serhan Sakarya (Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı) Doç. Dr. Levent Küçük (Cerrah) ve Dr. Yılmaz Deniz”den (Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı) oluşan değerli ekibe teslim etmekte gecikse, büyük ihtimalle Korcan'ın ayağı, hatta bacağı bile kesilmiş ve halen hastanede yatıyor olacaktı.

Belediye başkanlığı insanların iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmayı gerektiren yüce bir görevdir.

Korcan da “Yaşadığım sürece Ekrem Beye müteşekkir kalacağım. Hayatımı o kurtardı. Hatta teşekkürle yetinmeyip, duygularımı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yazacağım bir mektupla dile getireceğim” diyor.

Tanıyan herkes Korcan'ı çok sever. Çünkü kimse için kötü söz söylemeyen, dara düşen tüm arkadaşlarının yardımına koşan, kalbi iyilik için çarpan, ama ilkelerinden ve onurundan asla ödün vermeyen bir kardeşimizdir. Onurdan söz etmişken hemen belirteyim. Yıllardır işsiz olduğunu bildiğim için hastane masraflarını paylaşmayı önerdiğimde “Ağabey, çok teşekkür ederim. Kıyıda köşede böyle günler için ayırdığım üç beş kuruşum var” dedi ve SGK'nın karşıladığı bölümün dışında kalan tüm hastane borcunu cebinden ödedi.

Riskli günler geride kaldı. Şimdi ayağındaki dikişlerinin alınmasını bekliyor. Şekeri de kontrol altında olduğundan, bir Alaçatı kafesinde buluştuğumuzda garsonlara eskisi gibi 'Bana Uğur ağabeyin ikramı olarak en pahalısından bir kazandibi' demiyor, şekersiz çayla yetiniyor!.."