Son Dakika: Erdoğan Çiftçilere ve Memurlara müjdeli haberi verdi!

Son Dakika: Erdoğan Çiftçilere ve Memurlara müjdeli haberi verdi!

Erdoğan bugün yaptığı konuşmada çiftçilere ve memurlara önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı AKP Kızılcahamam kampında yeniden önemli konulara değindi. Dün yaptığı açılış konuşması pek çok vatandaşın ilgisini çeken konulara değinen Erdoğan bugün de önemli açıklamalarda bulundu. Vatandaşlara önemli açıklamalarda bulunurken, çiftçi ve memurlara iki müjdeli haberinin olduğunu açıkladı. Dünden bugüne pek çok konuya değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu açıklamaları vatandaşlar tarafından en çok takip edilenler arasına girdi. Bugün yaptığı açıklamalarda özellikle çiftçi ve memurlara önemli açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan'ın açıklamaları...

Erdoğan dünkü yapılan açılış konuşmasında memurlara bir müjdeli haber vermişti. Bunun yanı sıra da gündemdeki gelişmelerden bahsetti. Bugün yaptığı konuşmada da hem memura hem de çiftçiye önemli gelişmelerden bahsetti. Konuşmasında pek çok konuya değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeli haberleri art arda verdi. Çiftçiye çift müjdeli haber veren Erdoğan'ın açıklamaları şu şekildeydi...

ÇİFTÇİLERE ÖDEME YAPILACAK!

"Tarımsal faaliyetler hem çiftçilerimizin ana geçim kaynağı hem 85 milyonun geleceğine güvenle bakabilmesinin garantisi olması açısından önemli bir sektördür.

Salgın döneminde bu gerçeği hiçbir gıda ürününde sıkıntı çekmeyerek gördük, yaşadık.

Yeni düzenlemeleri yakında hayata geçireceğiz, gerçek ne olursa olsun muhalefet ve mandacı ekonomistler buğday ithal ediyoruz yaygarasını tekrarlamaktan geri durmuyor.

Çiftçilerimize sık sık dünyadaki olumsuz gelişmelere işaret ederek bir karış toprağı boş bırakmadan ekim yapmaları tavsiyesinde bulunmuştuk.

Buğday ve Arpa alım fiyatlarını ve teşvik rakamlarını açıklamalar istiyorum.

Toprak Mahsulleri Ofisi bu yıl ton başına arpa alım fiyatı 5500 lira ve 500 lira prim bedeli olmak üzere toplamda 6 bin lira olarak belirlenmiştir. Prim ödemesinden ürününü TMO'ya veren çiftçilerimiz yararlanabilecektir.

Ekmeklik buğdayda ton başına alım 6 bin 50 lira ve bin lira prim olmak üzere toplamda ton başına 7 bin 50 lira ödeme yapacağız."

3600 EK GÖSTERGE

"3600 ek gösterge diye bilinen bir hazırlık yürütüyoruz. Nihayet bu çalışmayı tamamladık. Yarınki kabine toplantımızın ardından yapacağımız Millete Sesleniş konuşmasında detaylarını açıklayacağım.

Üzerinde çalıştığımız çalışma ile sadece 4 meslek grubunun değil 5 milyon memurumuzun tamamını kapsayacağının müjdesini vermek istiyorum."