Son Dakika: Erdoğan açıklama yaptı! Konut projesinde yeni müjdeler verdi!

Son Dakika: Erdoğan açıklama yaptı! Konut projesinde yeni müjdeler verdi!

Bugün AKP Kızılcahamam Kampı açılış konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan açılış konuşması yaptı. Konuşmasında konut projelerine de değindi. Detaylar gursesgazetesi.com'da.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugünkü açılış konuşmasında önemli konulara değindi. Gündemdeki konulardan bahsederken, konut projesi ile ilgili müjdeli haberleri olduğunu da dile getirdi.

Erdoğan'ın konut projesi ile ilgili açıklaması şu şekildeydi;

"Havalimanı sayısını 57'ye çıkardık. Şimdi nereye giderseniz, havalimanından evinize yarım saatte gitme imkanınız var. Toplam 446 millet bahçesi projemizden 128'ini tamamladık. TOKİ eli ile toplam 1 milyon 100 bin konut yaptık. 3 milyon kentsel dönüşümü tamamladık. İnşallah yakında yeni müjdelerle milletimizin huzurunda olacağız.

Milli gelirimizi 235 milyar dolardan aldık, 1 trilyon dolar sınırına kadar getirdik. Şayet Gezi olayları ile başlayan ve devam eden ihanetlerin ülkemize kur, faiz, enflasyon şer üçgeni üzerinden ödettiği ağır bedeller olmasaydı bugün 1.5 trilyon doları bulan milli gelirle farklı yerlerde olacaktık. Sahnede hangi oyun sergilenirse sergilensin gerisinde bir ekonomik sabotaj mutlaka vardır. Buna rağmen ülkemize diz çöktürülmesine izin vermedik, vermeyeceğiz. Karşımıza çıkarılan aktörlerin birer aparat olduğunu biliyor, asıl mücadeleyi projelerin gerçek sahiplerine karşı veriyoruz."

Konut projesinin dışında Erdoğan'ın gündeme dair bazı açıklamaları şu şekildeydi;

HASTANE YATAK SAYILARIMIZI YÜKSELTTİK!

"Hastane yatak sayımızı 164 binden 258 bine, nitelikli yatak sayımızı 19 binden 165 bine yükselttik. Devlet hastanelerindeki sağlık kontrolleri ve randevular ile ilgili kimi şikayetler gelmeye başladı. Bunları salgının bitmesi ile gündemimize aldık, adımlarımızı süratle atacağız."

ÜLKEMİZİ DÖRT TEMEL UNSUR ÜZERİNDEN YÜKSELTECEĞİZ!

"Ülkemizi 4 temel unsur üzerinde yükselteceğiz dedik. Sizlerle 20 yılda ülkemize kazandırdığımızı asırlık eserlerin bilançosunu çok kısa şekilde paylaşacağım.

Eğitim bütçemizi 10.3 milyar liradan, 273.4 milyar liraya çıkardık. 526 bin öğretmen varken, biz bugüne kadar 730 bin yeni öğretmen ataması yaptık. 2003 yılından beri 4 milyar ders kitabını ücretsiz verdik. Ders kitapları ile birlikte yardımcı kaynakları da ücretsiz dağıtmaya başlıyoruz."

SAVUNMA SANAYİİNDE ARTIŞ!

"Savunma sanayiindeki yerlilik oranımız yüzde 20'den yüzde 80 seviyesine çıktı. Batı bize vermezken, biz şimdi Batı'ya ihraç eder hale geldik. İHA'lar, SİHA'lar, kara araçları, deniz platformları başta olmak üzere ihraç ettiğimiz ürün çeşidimiz 228'e yükseldi. B irileri diyor ki, ABD'de ofis açsanız. Gerek yok, onlar buraya geliyor. Türkiye sürekli kapısına gelinen, bize de yok mu denilen ülke haline geldi."