Ramazan Bayramı Öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mesaj

Ramazan Bayramı Öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Mesaj

Ramazan bayramının yaklaşmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara bayram dileklerini sundu. Erdoğan gündeme ilişkin konularda açıklama yaptı.

Ramazan bayramının yaklaşmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara bayram dileklerini sundu. Yaptığı açıklamayla birlikte tüm vatandaşların bayramını kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin gündemine ilişkin konular hakkında açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan halka Ramazan Bayramı öncesi yayınladığı video ile konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yayınladığı video mesajda, ‘’Aziz Milletim, Değerli kardeşlerim, Sizleri en kalbi duygularımla, sevgiyle, saygıyla selamlıyor; mübarek Ramazan Bayramınızı gönülden tebrik ediyorum. Bayramın; ülkemiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için barışa, huzura ve esenliğe vesile olmasını diliyorum. Bir tarafta Ramazan’ı uğurlamış olmanın hüznü, diğer tarafta da insana ait tüm güzelliklerin sembolü olan bayrama ulaşmanın sevinci kalplerimizi dolduruyor. Rabbime millet olarak bizleri sağlık ve afiyet içinde bir Ramazan Bayramına daha kavuşturduğu için hamd ediyorum. Bayramlar, birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiğimiz, ezelden ebede giden kardeşliğimizi yenilediğimiz müstesna günlerdir. Rabbimizin gönüllerimizi yumuşattığı bu özel günler, aynı zamanda kırgınlıkların giderilmesi, küskünlerin barışması için de önemli fırsatlardır. Bayram vesilesiyle, annelerimiz, babalarımız, akrabalarımız yanında; yetimleri, öksüzleri, şehit çocuklarını ziyaret etmeyi, onların da gönüllerini almayı lütfen ihmal etmeyelim. Bayram sevincini yaşarken; aynı vatan toprağını paylaştığımız hastaları, muhtaçları, düşkünleri, yaşlıları, ülkemize sığınan mazlumları lütfen unutmayalım. Karşılığını Allah’tan bekleyerek, Rabbimizin bizlere verdiği nimetleri ihtiyaç sahipleriyle paylaşalım, onlara da yardım elimizi uzatalım.’’ ifadelerini kullandı.

ramazan-bayrami-oncesi-cumhurbaskani-erdogandan-mesaj2.jpg

Erdoğan mülteci konusunda provokasyon yapmak isteyenler karşı, ‘’Varsın birileri kavgadan, kargaşadan bahsetsin. Varsın birileri, nefret söylemleriyle bayram sevincimize gölge düşürmeye çalışsın. Varsın birileri, çevremizdeki ateşi ülkemize taşımak için provokasyon peşinde koşsun. Varsın birileri, nefret söylemleriyle bayram sevincimize gölge düşürmeye çalışsın. Varsın birileri, çevremizdeki ateşi ülkemize taşımak için provokasyon peşinde koşsun. Biz bu tuzaklara asla düşmeyecek, hiç kimsenin bizi bölmesine, bizi birbirimize düşürmesine müsaade etmeyeceğiz. Milletimizin tüm fertlerinden, bu Ramazan Bayramını hangi kökene, inanca, meşrebe sahip olursa olsun, 85 milyonun kucaklaştığı, helalleştiği bir büyük kardeşlik şölenine dönüştürmesini istiyorum.’’ ifadelerini kullandı.