Erdoğan'dan vatandaşlara çağrı! "Duyarlı olmaya davet ediyorum"

Erdoğan'dan vatandaşlara çağrı! "Duyarlı olmaya davet ediyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yani 5 Haziran Dünya ve Çevre Günü nedeniyle vatandaşlara çağrı niteliğinde bir yazı yayımladı. İşte detaylar...

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara çağrı niteliğinde bir yazı yayımladı. Bu yazıda tüm vatandaşları daha duyarı olmaya ve çevreyi korumaya davet etti.

Güne özel paylaştığı bu yazıda genel olarak çevrenin ve doğanın korunması gerektiğine ve herkesin de doğa için elinden geleni yapması gerektiğini belirtti. Doğanın kıymetinden bahseden Erdoğan, doğanın kötü etkenler arasında kalmasını şu sözler ile anlattı;

"Sanayileşmenin yaygınlaşması, teknolojinin ilerlemesi ve insan kaynaklı sebepler doğa ve çevre üzerinde ne yazık ki tahribat düzeyinde etkilerde bulunmaktadır"

Bu sözlerinin ardından tüm dünya genelinde insanlığın bir şeyler yapması gerektiğini şu sözler ile ifade etti; "Bütün bir insanlık olarak acil şekilde harekete geçerek, sorunu çok yönlü bir yaklaşımla ele almak ve çözümler üretmek zorundayız"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yayınladığı 5 Haziran Dünya Çevre Günü yazısı şu şekildeydi;

TARİHİN EN BÜYÜK AĞAÇLANDIRMA KAMPANYASINI BAŞLATTIK!

"Türkiye olarak doğanın tahribatının önüne geçmek, tabiatla ilişkimizi en duyarlı hale getirmek için medeniyetimizin bizlere öğrettiği hassasiyetle adımlarımızı attık ve atmaya devam ediyoruz.

Her alanda olduğu gibi çevre konusunda da asırlık yatırımları 20 yıla sığdırdık. Bu dönemde doğayı korumaya, çevre kirliliğini önlemeye yönelik etkili birçok düzenlemeyi ve uygulamayı hayata geçirdik.

Yeşil kalkınma devrimine uygun yapısal dönüşümlerimizi hem mevzuat değişiklikleri hem de somut projeler bakımından hızlandırdık. Çevre dostu yaklaşımları her zaman destekledik, daha yaşanabilir şehirlerin inşasına öncülük ettik, yenilenebilir enerjiyi önceleyerek enerji çeşitliliğini sağladık, orman varlığını artırmak için Cumhuriyet tarihinin en büyük ağaçlandırma kampanyasını başlattık."

HERKESİ DAHA DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM!

"81 ile 81 milyon metrekare millet bahçesi' hedefimiz doğrultusunda 450 projenin yapımına başladık ve her şehrimizde vatandaşlarımızı Millet Bahçeleriyle buluşturmayı sürdürüyoruz.

2053 Net Sıfır Emisyon hedefimizi dünyaya ilan ederek doğanın korunması konusundaki samimiyetimizi ortaya koyduk. Gelecek kuşaklara daha yaşanır bir dünya bırakmak için gayret göstermeye devam ediyoruz.

Dünya Çevre Günü vesilesiyle vatandaşlarımıza ve tüm insanlığa bir kez daha yaşadığımız dünyanın bize gelecek nesillerin emaneti olduğunu hatırlatıyor, çevrenin ve doğanın korunması için herkesi daha duyarlı olmaya davet ediyorum."