Edirne yeni valisi kim oldu? Edirne yeni valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık nereli?

Edirne yeni valisi kim oldu? Edirne yeni valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık nereli?

Türkiye'de Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile birlikte birçok şehirde valiler değişti. Edirne yeni valisi kim oldu? Edirne yeni valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık kimdir?

Resmi Gazete 11.05.2022 tarihli kararnamesi ile Edirne valisi değişti. Türkiye'de Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile birlikte birçok şehirde valiler değişti. Alınan karar doğrultusunda ise birçok şehirde vali değişikliğine gidildi. Kararname Resmi Gazete'de yayımlandı. Edirne yeni valisi kim oldu? Edirne yeni valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık kimdir?

EDİRNE YENİ VALİSİ KİM OLDU?

Edirne yeni vali görevine eski İller İdaresi Genel Müdür görevini yapan Hüseyin Kürşat Kırbıyık atandı.

EDİRNE YENİ VALİSİ HÜSEYİN KÜRŞAT KIRBIYIK KİMDİR?

1978 yılında Konya’nın Beyşehir İlçesinde doğan Hüseyin Kürşat Kırbıyık, ilk, orta ve lise eğitimini Seydişehir'de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1999 yılında mezun olan Kırbıyık, Rize'nin Güneysu ve Karaman'ın Kazım Karabekir ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. Londra'da 6 ay eğitim alan Kırbıyık, sırasıyla Burdur Altınyayla, Kahramanmaraş Nurhak ilçelerinde Kaymakamlık, Kahramanmaraş Vali Yardımcılığı ve Burdur Gölhisar Kaymakamlığı görevlerinden sonra 2013 yılında Mülkiye Müfettişliğine atandı.

Hüseyin Kürşat KIRBIYIK 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Strateji Geliştirme Başkanı olarak atandı. Son olarak 10 Haziran 2020 tarih ve 31151 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Hüseyin Kürşat KIRBIYIK evli ve iki çocuk babasıdır.