E-Devlet Üzerinden Hac Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır 2022?

E-Devlet Üzerinden Hac Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır 2022?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yaptığı açıklama ile birlikte "Hac kesin kayıt işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir" dedi. E-Devlet Üzerinden Hac Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır 2022?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yaptığı açıklama ile birlikte "Hac kesin kayıt işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir" dedi. Dini görevlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar hac kayıtlarını nereden yapacağını araştırıyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından yapılan açıklama ile birlikte hac kayıtlarının e-devlet üzerinden gerçekleştirileceği paylaşılmıştı. Peki E-Devlet Üzerinden Hac Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır 2022? İşte detaylar ve daha fazlası Gürses Gazetesi adresinde yer alıyor.

e-devlet üzerinden hac kayıt işlemleri nasıl yapılır araştırmasında bulunan vatandaşlar işlemlerini tamamlayabilmek için araştırmalar yapıyor. Hac kesin kayıt işlemleri ile ilgili Diyanet İşleri Başkanı tarafından yapılan açıklama ise vatandaşların kafasını karıştırdı.

DİYANET E-DEVLET'TEN YAPILACAĞINI AÇIKLAMIŞTI!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “22 Nisan 2022 tarihinden itibaren umre ve Kudüs ziyaretlerine ilişkin kayıtlar e-Devlet kapısı üzerinden alınmaya başlanmış halen kayıtlar bu şekilde alınmaya devam etmektedir. 9 Mayıs 2022 tarihinden itibaren de hac organizasyon tercihi ve hac kesin kayıt işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir” açıklamasında bulundu.

E-DEVLET HAC BAŞVURUSU NASIL YAPILIR 2022

Dini vecibelerini yerine getirmek isteyen vatandaşların gitmek istediği yerler arasında yer alan hac için bu sene artık işlemlerin online ortamlar üzerinden gerçekleştirileceği açıklandı.

E-devlet üzerinden hac başvuru işlemleriniz için aşağıdaki bağlantıyı kullanmanız gerekiyor.

  • https://www.turkiye.gov.tr/diyanet-isleri-hac-ve-umre-arsiv-sorgulama

Diyanet tarafından gelen açıklama ile birlikte ise vatandaşlar e-devlet üzerinden hac kayıt işlemlerini nasıl gerçekleştireceğini araştırıyor.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yaptığı açıklamada tüm işlemlerin e-devlet üzerinden gerçekleştirileceğini paylaştı ve sözlerine devam etti.

Hac ön kayıt, kura-sonuç, organizasyon seçimi, kesin kayıt işlemleri ile eğitim, aşı, pasaport, kutsal topraklara gidiş- dönüş, otel bilgileri, kafile görevlilerine ilişkin bilgilerin bulunduğu ilave hizmetler Hac İşlemleri çatısı altında tek bir hizmette toplanmıştır. Vatandaşımız e-Devlet kapısı üzerinden hac işlemlerine girdiğinde hangi aşamada bulunuyor ve hangi işlemi gerçekleştirmek istiyor ise o menüden işleme başlayabilecektir”