CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Arapça Çağrı Geldi! Katarlı Yatırımcılara Gözdağı Verdi!

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Arapça Çağrı Geldi! Katarlı Yatırımcılara Gözdağı Verdi!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı'nın yıkım işlemleri sonrasında Twitter'dan bir tweet dizisi yayınladı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan Arapça Çağrı Geldi! Katarlı Yatırımcılara Gözdağı Verdi!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı'nın yıkım işlemleri sonrasında Twitter'dan bir tweet dizisi yayınladı. 16 Mayıs Pazartesi akşam saatlerinde yaptığı açıklamalar ile Türkiye gündemine oturan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Katarlı yatırımcılara gözdağı verdi.

Türkiye'de yıllardır kullanılan ve en önemli değerler arasında gösterilen Atatürk Havalimanı'nın yıkım işlemlerine başlanması büyük tepkiler doğuruyor. Alınan kararlar sonrasında da Türkiye'de büyük bir gündem yaratan Atatürk Havalimanı ile ilgili başlatılan yıkım kararı sonrasında ise CHP lideri gündeme dair bomba açıklamalarda bulundu. Twitter'da Arapça paylaşımda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, Katarlılara da adeta gözdağı verdi. İşte CHP liderinin gündeme damgasını vuran o açıklamaları..

CHP LİDERİNDEN OLAY AÇIKLAMALAR!

Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı'nın yıkılıp Millet Bahçesi olmasına büyük tepki gösterdi.

"En değerli varlıklarımızdan birini dozerlerle yok ediyorlar" diyen Kılıçdaroğlu, "Peki bu işe neden alelacele giriştiler?" sorusunu yöneltti. Kılıçdaroğlu, açıklamasının devamında "Büyük değişim öncesinde, 5'li çetelerin halktan götürdüğü paranın önemli kısmının yeni havalimanına bağlanmış olması mı bu acelenin nedeni? Bu parayı acilen oradan kurtarıp, seçim öncesi dışarıya mı taşımaktır asıl amaç? Yani hedef yeni havalimanını hızlıca elden çıkarmak mıdır?"

"Burada asıl korku nedir? İşlenen günahların bedeli olarak, üçüncü havalimanının kamulaştırılma korkusu mu? Yeni havalimanını hızlıca satabilmek için, Atatürk Havalimanı'nın varlığı olası yatırımcıya risk teşkil edeceğinden, bu milli servet hızlıca yok edilmeye mi girişildi?

Peki bunların Katarlı veya S. Arabistanlı suç ortaklarına biz nefes aldıracak mıyız? Onlar burada rahat edebileceklerini mi zannediyorlar? Yok edilen Atatürk Havalimanı'nın değerini de çetelerden, onların siyasal ayağından ve yabancı suç ortaklarından alacağımızı bilmiyorlar mı?"

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Atatürk Havalimanı'nın millet bahçesi yapılmasına tepki gösterip, Arapça paylaşım yaptı

ARAPÇA PAYLAŞIM YAPTI!

"Yatırımcı dostlarınıza da anlayacakları dilden anlatayım" diyen Kılıçdaroğlu, hem Türkçe hem Arapça mesaj verdi. Ana muhalefet lideri, Arapça ve Türkçe yayınladığı mesajda "Milletimizden çalınanlarla yapılan hiçbir şey size satılamaz. Beytülmal ile ilgili işlenen suçlarda siz dahil kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Gelecekseniz, bunu bilerek gelin." ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Atatürk Havalimanı'nın millet bahçesi yapılmasına tepki gösterip, Arapça paylaşım yaptı