Aydın Baruş Isparta Valisi Oldu! Yeni Isparta Valisi Aydın Baruş Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Aydın Baruş Isparta Valisi Oldu! Yeni Isparta Valisi Aydın Baruş Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

11 Mayıs 2022 Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile birlikte yeni Isparta valisi Aydın Baruş oldu. Isparta yeni valisi kim oldu? Isparta yeni valisi Aydın Baruş kimdir?

11 Mayıs tarihli Resmi Gazete kararnamesi ile birlikte Isparta'nın valisi değişti. Buna göre ise Isparta Valisi görevine Aydın Baruş atandı. Aydın Baruş Isparta Valisi Oldu! Yeni Isparta Valisi Aydın Baruş Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

ISPARTA YENİ VALİSİ KİM OLDU?

Isparta'da yeni vali görevine eski Malatya Valisi görevini yapan Aydın Baruş atandı.

ISPARTA YENİ VALİSİ AYDIN BARUŞ KİMDİR?

1968 yılında Edirne'de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Edirne'de tamamladı. 1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.
1994 yılında Sakarya Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olarak çalışırken aynı yıl Bursa Kaymakam adayı olarak atandı.
1996-2008 yılları arasında sırasıyla; Demirköy Kaymakam Vekili, Hisarcık-Azdavay-Çağlayancerit Kaymakamı, Ardahan Vali Yardımcısı ve İncesu Kaymakamı olarak görev yaptı.
2007-2008 yıllarında Bakanlıkça gönderildiği İngiltere'de Portsmouth Üniversitesi Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi "Avrupa Çalışmaları" bölümünde yüksek lisansını tamamladı.
2008-2010 yılları arasında Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü, 2010-2014 yılları arasında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı görevlerinde bulundu.
2014-2015 yılları arasında Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı ve İçişleri Bakan Danışmanı olarak çalıştı.
19.02.2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Bolu Valisi olarak atandı.