Afyonkarahisar yeni valisi kim oldu? Afyonkarahisar yeni valisi Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir?

Afyonkarahisar yeni valisi kim oldu? Afyonkarahisar yeni valisi Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir?

Türkiye'de Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile birlikte birçok şehirde valiler değişti. Afyonkarahisar yeni valisi kim oldu? Afyonkarahisar yeni valisi Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir?

Türkiye'de Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile birlikte birçok şehirde valiler değişti. Alınan karar doğrultusunda ise birçok şehirde vali değişikliğine gidildi. Kararname Resmi Gazete'de yayımlandı. Afyonkarahisar yeni valisi kim oldu? Afyonkarahisar yeni valisi Kübra Güran Yiğitbaşı kimdir?

AFYONKARAHİSAR YENİ VALİSİ KİM OLDU?

Afyonkarahisar'da yeni vali görevine eski Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığı yapan Kübra Güran Yiğitbaşı atandı.

AFYONKARAHİSAR YENİ VALİSİ KÜBRA GÜRAN YİĞİTBAŞI KİMDİR?

1979 Ankara doğumludur. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde bitirdikten sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nde “Baba Yoksunluğunun Çocuk Üzerindeki Etkisi” üzerine çalışma yapmıştır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde, “İkna Edici İletişim Sürecinde Siyasal Mesaj Tasarımı” adlı teziyle doktorasını tamamlamıştır.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde Araştırma Görevlisi, Dr. Öğretim Üyesi ve Doçent olarak görev yapmıştır. Lisans ve yüksek lisans düzeyinde; Araştırmacı Gazetecilik, Medya ve Sivil Toplum, Çocuk Yayıncılığı, Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, İletişim Etiği, Medya ve Çocuk gibi dersler vermiştir. Üniversite bünyesinde Dekan Yardımcılığı, Fakülte Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyeliği, Anabilim Dalı Başkanlığı, Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü gibi idari görevlerde bulunmuştur.

15 Temmuz Darbe Girişimi’ne karşı mücadelede kadınların rolünü konu alan “Kalplerin Direnişi” adlı belgeseli Boğaziçi Film Festivali’nde gösterilmiş, TRT belgeselde yayınlanmıştır. Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım adlı kitabın yazarıdır.

2019 yılında Basın İlan Kurumu Genel Kurul temsilcisi olarak atanmıştır. Halen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk annesidir.