3600 ek gösterge için kritik günler! Erdoğan son kararı verecek! Maaşları nasıl etkileyecek?

3600 ek gösterge için kritik günler! Erdoğan son kararı verecek! Maaşları nasıl etkileyecek?

Türkiye'de milyonlarca memurun beklediği kritik günlere geliniyor. 3600 ek gösterge için kritik günler! Erdoğan son kararı verecek! Maaşları nasıl etkileyecek?

Türkiye'de milyonlarca memurun beklediği kritik günlere geliniyor. Uzun süredir gündemde yer alan 3600 ek göstergeye dair sıcak gelişmelerin yaşanacağı haftalara gelindi. 3600 ek gösterge için düzenlenmesi beklenen taslak hazırlanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak. Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak 3600 ek gösterge kararı sonrasında ise verilecek karar milyonlarca memuru yakından etkiliyor. Milyonlarca memur için kritik bekleyiş başlarken emekli maaşı ve emekli ikramiyelerine ilişkin son kararın verilmesi bekleniyor.

3600 ek gösterge ile birlikte polis, öğretmen, hemşire ve din görevlisi dışında kalan unvanlar için ek gösterge rakamlarının en az 500 ile 750 arasında arttırılması bekleniyor. 3600 ek göstergeye dair son detaylar, konuşulan rakamlar ve maaşların nasıl etkileneceğine dair son gelişmeler Gürses Gazetesi adresinde yer alıyor.

3600 ek gösterge ile birlikte; 4 meslek başta olmak üzere ek göstergeler yeniden düzenlenirken, ek göstergesi olmayan yardımcı hizmetler sınıfı da çalışmalar kapsamında yer alıyor.

PROF. DR. CEM KILIÇ 3600 EK GÖSTERGEYE DAİR NTV'NİN SORULARINI YANITLADI! İŞTE O AÇIKLAMALAR..

Prof. Dr. Cem Kılıç 3600 ek göstergeye dair Ntv ile özel röportaj gerçekleştirdi. İşte yaptığı o açıklamalar..

Cem Kılıç: "Başlangıçta sayın Cumhurbaşkanı özellikle polis öğretmen hemşire ve din görevlilerinin ek göstergelerinin 3600'e çıkarılacağını açıklamıştı ama bu komisyon toplantıları çerçevesinde süreç içinde bazı değişiklikler oldu özellikle sadece ek göstergesi 3600'ün altında olan ünvanlar için değil bütün ünvanlar için bir çalışma yapılması gerektiği özellikle bakanlık tarafından belirtildi ve çalışmalar yürütüldü.

Bir de yardımcı hizmetler sınıfı var ki onlarda hiç ek gösterge yok belki onların da bir ek göstergeye kavuşmaları ve maaşlarının artması gibi bir tamamlayıcı çalışma yürütülüyor."

3600 GÖSTERGE DÜZENLEMESİ MAAŞLARI NASIL ETKİLEYECEK?

Cem Kılıç milyonlarca vatandaşın beklediği 3600 ek göstergede maaşların nasıl etkileneceğine dair detayları da açıkladı..

Cem Kılıç: "Öğretmenleri ele alalım, şu anda 3000 ek gösterge sahibi bir öğretmen 7956 lira görev aylığı alıyor, ocak ayı itibarı ile emekli aylığı da 5627 lira, ek gösterge 3600'e çıkarsa maaşında diğer gruplar gibi bir azalma var, 100 liraya yakın ama emekli aylığı 5627 liradan 6861 liraya çıkıyor, 1234 lira ciddi bir artış. Ve keza diğer gruplarda olduğu giib 45 bin lira da ikramiye artı bir rakam ortaya çıkıyor. 3600 ek gösterge konusu mevcut maaştan ziyade emekli maaşı ve ikramiye üzerinde olumlu bir etki yaratacak."