35 bin polisin tayinleri belli oldu: Polis tayin yerleri nereden sorgulanır?

35 bin polisin tayinleri belli oldu: Polis tayin yerleri nereden sorgulanır?

Türkiye'de merakla beklenen gelişmeler arasında yer alan polis alımları sonuçlandı. 35 bin polisin tayinleri belli oldu: Polis tayin yerleri nereden sorgulanır?

Türkiye'de merakla beklenen gelişmeler arasında yer alan polis alımları sonuçlandı. Polis memuru olabilmek için birçok zorlu aşamaları tamamlayarak mesleklerine başlamak isteyen polis adayları ile ilgili güzel haber geldi. Yapılan açıklama sonrasında 27 Mayıs itibari ile polis tayinlerinin gerçekleştirildiği açıklandı. Buna göre ise vatandaşların polis tayinlerini nereden sorgulayacaklarına dair gelişmeler merak ediliyor. Peki polis tayinleri nereden sorgulanır işte detaylar ve daha fazlası Gürses Gazetesi adresinde yer alıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından son günlerde merakla açıklanması beklenen polis tayin tarihleri ve atama sonuçlarına ilişkin açıklamalar yapıldı. Buna göre ise başkomiser, komiser ve Emniyet Müdürü terfi sonuçları açıklanmış ve sonrasında ise polis tayin atama sonuçları merak edilmişti. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından doğrulanan haber ile birlikte polis tayin atama sonuçları ve tayin yerlerine ilişkin açıklama yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden polis tayini ve atama sonuçlarına ilişkin detaylar paylaşıldı.

POLİS TAYİN SONUÇLARI SORGULAMA 27 MAYIS 2022

Merakla araştırılan gelişmeler arasında yer alan polis tayin atama sonuçlarına ilişkin bilgiler, başvuru yapan polislerin cep telefonu numaralarına SMS olarak gönderimi gerçekleştirildi. Sonuçlara vatandaşlar POLNET sistemi üzerinden erişim sağlayabilecek.

Pol-Net sistemi üzerinden ataması gerçekleştirilen polisler kullanıcı adı ve şifreleri ile atama sonuçlarını sorgulayabilecek.

POLİS TAYİNLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMAYI EGM YAPTI!

Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası üzerinden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi.

"Emniyet Genel Müdürlüğünce 2022 yılı Genel Atama çalışmaları çerçevesinde, Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Kıdemli Başpolis Memuru, Başpolis Memuru ve Polis Memuru rütbelerindeki toplam (35.874) personelin atama ve yer değiştirme işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Bu doğrultuda;

1'inci bölgeden 2'nci bölgeye (16.957) personelin,

2'nci bölgeden 1'inci bölgeye (17.024) personelin,

2'nci bölgeden 2'nci bölgeye (1.893) personelin atama işlemleri yapılmıştır.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları atama ve yer değiştirme yönetmeliğindeki yeni düzenleme ile beraber illerin görev sürelerinin düşürülmesi sonucunda, birinci ve ikinci şark görevinde bulunan (7.500) civarında personelimiz batı illerine dönmeye hak kazanmış olup, bunlar arasından batı illerine atanmak isteyenlerin atamaları yapılmıştır.

Ayrıca ikinci şark görevini bitirmiş olan (7.688) personelden, (4.928) personelimiz eski çalıştıkları iller de dahil olmak üzere, büyük oranda ilk tercihlerine atamaları yapılmış, (2.760) personelin ise talepleri doğrultusunda ipkaları yapılmıştır.

Yönetmelikte yapılan değişiklik çerçevesinde, çocukları 7. Sınıf, 11. Sınıf ve üniversitede son sınıfa geçecek olan (4.089) personelimizin ipka talepleri kabul edilmiştir.

Halen şark görevinde olan ancak yönetmelikte yapılan düzenleme ile şark görevinden muaf tutulan (268) şehit ve gazi yakınımız, tercihleri doğrultusunda istedikleri yerlere atanmışlardır.

Ayrıca teşkilat mensuplarımızdan (50) yaş ve üzeri olan (6.705) personelimizin ipkaları talepleri doğrultusunda kabul edilmiştir."