Merakla beklenen haber geldi! İşte 15 Haziran evde bakım maaşı yatan iller açıklandı!

Merakla beklenen haber geldi! İşte 15 Haziran evde bakım maaşı yatan iller açıklandı!

Yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi kişilere evde bakan kişilerin merakla beklediği haber nihayet gündeme düştü. İşte 15 Haziran evde bakım maaşı yatan iller açıklandı! Bu ay hangi illere evde bakım maaşı yattı? İşte o iller..

Yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi kişilere evde bakan kişilerin merakla beklediği haber nihayet gündeme düştü. Her ay merakla araştırılan konular arasında kendine yer edinen evde bakım parası ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Bakılmaya muhtaç ve yaşlı vatandaşlara bakan kişilere devlet tarafından ödenen ödemeler arasında yer alan evde bakım maaşı yatan iller araştırılıyor.

Her ay farklı illere yatırılan bu ödemeler kişilerin hesaplarına yatırılırken ödemeler ise her ayın 1'i ve 15'i tarihlerinde belli oluyor. Devlet tarafından açıklanan bu haberler sonrasında ise kişiler ödemelerini almak için PTT'ye gidiyor. İşte 15 Haziran 2022 evde bakım parası yatan iller son saatlerde arama motorunda sık bir şekilde araştırılmaya başladı. Peki bu ay hangi illere yattı?

Türkiye Cumhuriyeti Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen projeler arasında yer alan evde bakıma muhtaç yaşlıların ev engellilerin bakımlarını üstlenen sorumlu kişilere aylık belirli tutarlar ödeniyor.

Yapılan bu ödemelere Türkiye'de "evde bakım maaşı" adı veriliyor. Evde bakım paraları her ayın 15'inden sonra açıklanan illerde ki vatandaşların hesaplarına yatırılmaktadır.

15 HAZİRAN EVDE BAKIM MAAŞI HANGİ İLLERE YATTI?

1-TOKAT2- ORDU3- HATAY
4- BOLU5- OSMANİYE6- KIRŞEHİR
7- ANTALYA8- UŞAK9- BALIKESİR
10- KONYA11- İSTANBUL12- KOCAELİ
13- BURSA14- KIRIKKALE15- MANİSA
16- BİLECİK17- ÇANAKKALE18- MALATYA
19- DENİZLİ

Üstte yer alan tablonun dışında Ankara, Şanlıurfa, Zonguldak, Afyonkarahisar, Sakarya, Diyarbakır, İzmir'de de evde bakım parası bu ay yatacak.

Site okurlarımızın ayın ilk günleri en çok sordukları soru ” evde bakım maaşları ne zaman yatmaya başlar? ” sorusu oluyor. Geçmiş ay bakım maaşları yatma düzenine göre evde bakım maaşları ayın ikinci haftası itibari ile yatmaya başlıyor. Bu ay içinde bakım maaşlarının yine ayın ikinci haftası itibariyle yatacağını tahmin ediyoruz.Listede yer alan 48 ilde evde bakım maaşları yapılmıştır.

Kimlik numaranız ve şifreniz ile https://www.turkiye.gov.tr/ internet adresinden e-devlet’e giriş yapmanız yeterlidir. Arama kısmına "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazarak sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

2022 Yılı Evde Bakım Maaşları Tutarı

Nisan 2022 yılı zamlı maaşlar Haziran ayında yatacaktır. 2022 ilk altı ay için evde bakım ücreti 2354 TL'dir.

Bakım parası sorgulaması e-Devlet sistemi üzerinden yapılabiliyor. Bunun dışında Başka bir yoldan da bilgiye sahip olabilirsiniz. BAKIYE yaz 4747' ye gönder ve Ziraat Bankası size SMS ile bilgilendirme yapacaktır