KOSGEB Turizm İşletmecilerine Can Suyu Olmaya Devam Ediyor: KOSGEB Turizm Destekleri 2022

KOSGEB Turizm İşletmecilerine Can Suyu Olmaya Devam Ediyor: KOSGEB Turizm Destekleri 2022

KOSGEB turizm işletmeleri için kredi destekleri vermeye devam ediyor. KOSGEB turizm desteği nasıl alınır? İşte detaylar…

KOSGEB turizm destekleri 2022 yılında en çok merak edilen ve araştırılan konulardan bir tanesidir. KOSGEB turizm destekleri son derece fazla çeşitte olmak ile birlikte kişilerin mutlaka ve mutlaka kendilerine uygun bir destek türü bulması mümkündür. Bu sayede de turizm işi yapacak ya da yapmakta olan kişilerin işlerini geliştirmesi sağlanır. Kişiler gerekli gördükleri noktalarda KOSGEB merkezlerine ya da İŞKUR’a giderek durumlarını anlatmalı ve yardım almalıdırlar. Birtakım belgelerin doldurulmasının ardından başvuru yapılmış sayılır ve kişilerin başvuruları incelemeye alınır. İncelemesi onaylanan kişiler kolayca destek programlarından faydalanabilir.

KOSGEB Turizm Teşvikleri Nedir?

kosgeb-001.jpg

KOSGEB turizm teşvikleri en genel tanımı ile konaklama yapımından daha çok konaklama yeri işletmeciliği yapmak isteyen kişiler tarafından tercih edilen ve o kişilere verilen destek türüdür. Kişiler bu destek türleri ile apart ya da otel tarzı binalar inşa ederek ve bu binaların içlerine gerekli harcamaları yaparak turizm işi ile uğraşabilirler. Bu sayede de para kazanabilirler. KOSGEB turizm destekleri oldukça fazla olmak ile birlikte kişilerin mutlaka ve mutlaka kendileri için lazım olan işlemin nace kodunu öğrenmesi gereklidir. Aksi takdirde son derece zorlu bir başvuru süreci kişileri beklemektedir.

KOSGEB Turizm Desteğine Başvuru Nasıl Yapılır?

KOSGEB turizm desteği başvurusu nasıl yapılır sorusu oldukça fazla sorulan ve merak edilen bir sorudur. Turizm ile hali hazırda uğraşan ya da uğraşmak isteyen kişiler mutlaka ve mutlaka bu sorunun yanıtını bulmalıdırlar. Bu destek türüne başvuru yapmak için kişilerin izlemesi gereken yol şu şekildedir:

  • İlk olarak KOSGEB tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alınmalıdır. Bu eğitim ile birlikte kişiler destek almaya hak kazanabilirler. Bu eğitim kişinin turizm konusunda yeterli bilgiye sahip olduğunu kanıtlar niteliktedir.
  • Ardından kişilerin KOSGEB’e kayıt yaptırmaları gereklidir. KOSGEB kaydı olmayan kişilerin destek başvuruları ne yazık ki olumsuz sonuçlanmaktadır.
  • KOSGEB kaydı da yapıldıktan sonra kişilerin KOBİ Beyannamesi’ni eksiksiz şekilde doldurması gereklidir.
  • Ardından da E – Devlet üzerinden ilgili kuruma başvuru yapılmalıdır.

Başvurusu olumlu olarak yanıtlanan kişiler KOSGEB turizm destekleri imkanlarından anında faydalanabilir.