Konut Alacaklara Müjde! Cumhurbaşkanı Açıkladı! Konut Alacaklara 2 Milyon TL. Faiz Kredisi Sağlanacak! En Uygun Konut Kredisi...

Konut Alacaklara Müjde! Cumhurbaşkanı Açıkladı! Konut Alacaklara 2 Milyon TL. Faiz Kredisi Sağlanacak! En Uygun Konut Kredisi...

Özellikle de İstanbul'da ve ülkenin pek çok şehrindeki konut artışının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan pek çok kişinin beklediği o haberi verdi. Ev sahibi olmak isteyenlere kredi desteği sağlanacak. En uygun ev kredisi hangisi? İşte detaylar..

Uzun süredir ev sahibi olmak isteyenlere hem iyi hem de kötü haber geldi. Enflasyon ve dolar kurunun yükselmesi nedeniyle mutfaktan konuta kadar pek çok şeyin fiyatında artışa gidildi. Gelen zamlarla birlikte vatandaş alım gücü çekerken ev sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiren o açıklamayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Konut fiyatlarına zammı geldi? Konut fiyatları ne kadar oldu? En uygun ev kredisi hangisi? Devlet ev kredisi veriyor mu?

Son dönemlerde vatandaşların en çok zorlandığı konulardan birisi de ev ve araba sahibi olmak. Artan fiyatlar ve gelen zamlara birlikte pek çok şey ateş pahası olurken özellikle de İstanbul'da evlerin ortalama fiyatı sosyal medyada olay olmuştu. Ortalama 1.6 milyon TL'ye ulaşan konut fiyatları vatandaşın tepkisine neden olmuştu.

Devlet Konut Kredisi Veriyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ev sahibi olmak isteyen ve konut kredisi çekmek isteyenlere uzun süredir beklediği o açıklamayı yaptı. Ev sahibi olmak isteyen kişilere gerekli yardımların yapılacağını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu noktada gerekli kredinin sağlanacağını duyurdu.

Konut kredisi anlamında geçtiğimiz hafta çok konuşulan o konu sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ses getiren bir açıklamada bulundu. Yeni evleneceklere, yeniden ev sahibi olmak isteyenlere beklediği açıklamayı yapan Cumhurbaşkanı, gerekli kredinin ev almak isteyen vatandaşa sağlanacağını duyurdu.

Konut Kredisi Ne Kadar?

İlk defa konut alacaklara müjde! İlk defa ev sahibi olma heyecanı yaşayan vatandaşlara Cumhurbaşkanı'ndan beklenen haber verildi. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara bu anlamda her türlü kolaylığın sağlanacağını duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bakın neler dedi;

''İlk defa konut alacaklara 2 milyon liraya kadar 10 yıl 0.99 faiz kredisi sağlayacağız'' diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uzun süredir ev sahibi olmak isteyenlerin içine biraz da olsa su serpti.