İndirim bekleniyordu bindirim oldu! Akaryakıt fiyatlarına bir zam daha geldi! Benzin ve otogazın litresi ne kadar oldu?

İndirim bekleniyordu bindirim oldu! Akaryakıt fiyatlarına bir zam daha geldi! Benzin ve otogazın litresi ne kadar oldu?

Türkiye'de artan hayat pahalılığı vatandaşların cebini yakmaya devam ediyor. İndirim bekleniyordu bindirim oldu! Akaryakıt fiyatlarına bir zam daha geldi! Benzin ve otogazın litresi ne kadar oldu?

Türkiye'de artan hayat pahalılığı vatandaşların cebini yakmaya devam ediyor. Son günlerde sık bir şekilde konuşulmaya başlanan akaryakıt fiyatlarına sabah gelen açıklama ile birlikte bir zam daha geldi. Gece yarısı geçerli olacak zam da benzin ve otogazın litresine zam yapıldı.

Gündemde uzun süredir indirim geleceği konuşulan akaryakıt fiyatları her geçen gün zamlanmaya devam ediyor. Vatandaşlar akaryakıt kuyruğu sırasında beklemeye devam ederken son gelen zamlar ile birlikte benzinin litresi 30 TL'yi aşması bekleniyor. Uzun süredir zam gelmeyen yakıt cinslerinden birisi olan otogaz da son gelen zamdan etkilendi. Buna göre ise otogazda litrenin 12 TL'ye ulaşması bekleniyor. İşte detaylar Gürses Gazetesi adresinde yer alıyor.

BENZİNE VE OTOGAZA BİR ZAM DAHA GELDİ!

Benzin ve otogazın litresine zam haberi geldi. Benzine 2,18 TL, LPG'ye 0,54 TL zam bekleniyor. Bugün gündeme düşen gelişmeler sonrasında ise akşam saat 19:00'dan itibaren Türkiye'nin belirli bölgelerinde yakıt kuyruğunun oluşması bekleniyor. Türkiye'de vatandaşlar uzun süredir bu çıkmazda yaşamaya devam ederken akaryakıt fiyatlarının artışa devam etmesi ise lojistik sektörünü doğrudan etkiliyor. Gelen zamlar vatandaşın belini bükmeye devam ederken akaryakıtta KDV ve ÖTV indirimi ile ilgili halen herhangi bir gelişme yaşanmadı.

Dün Hazine Bakanlığı tarafından açıklanan gelire endeksli senet ekonomi modeli ile birlikte yakıt fiyatlarında planlanan düşüşün gerçekleşmesine muhtemel gözle bakılmıyor.

11 HAZİRAN 2022 CUMARTESİ BENZİN VE OTOGAZIN LİTRESİ NE KADAR?

Bugün gelen benzin ve otogaz zammının ardından pompada zamlı fiyatlar 23:59'dan itibaren geçerli olması bekleniyor. Buna göre ise benzin ve otogazın litresi ne kadar olacak merak ediliyordu. İşte detaylar!

Bu gece gelecek zam ile birlikte benzinin litre fiyatı tahmini yaklaşık olarak İstanbul'da 28,41 TL'ye Ankara'da 28,52 TL'ye ve İzmir'de ise 28,53 TL'ye yükselecek.

Uzun süredir zam gelmeyen otogaza ise bu gece gelecek zam ile birlikte İstanbul'da 12,40 TL'ye yükselecek. Otogaz zammının gelmesi ile birlikte şehirden şehire değişkenlik gösterirken 12,20 TL ila 12,40 TL arasında olması bekleniyor.

İki gün önce de motorinin litre fiyatı 1 lira 95 kuruş zamlanmıştı.