EYT Mağdurlarına Müjdeli Haber Geldi! EYT Düzenlemesi Kabul Edilecek mi?

EYT Mağdurlarına Müjdeli Haber Geldi! EYT Düzenlemesi Kabul Edilecek mi?

Ak Parti Grup Başkan vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT ile gelişmeleri aktararak, çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Muhammet Emin Akbaşoğlu, ‘’Bir süreç yönetimi ve sıralama olarak 5 aşamalı yol haritamızı kamuoyu yakinen biliyor. Asgari ücret, memur ve emekli maaşları, 3600 Ek gösterge, sözleşmelilerin durum ve EYT’lilerin durumu.’’ hakkında yol haritalarını açıkladıklarını beyan etti.

Ak Parti Grup Başkan vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, ‘’Biz başkalarına benzemeyiz söylediğimizi yaparız, yaptığımızı söyleriz.’’ İfadelerini kullandı. Detaylar gursesgazetesi.com’da….

Akbaşoğlu mecliste EYT’liler hakkında yaptığı konuşmada, ‘’Bu konuda siz de gayet iyi biliyorsunuz ancak buradan nasıl meseleler farklı yöne taşınabilir diye bir farklı telaş içerisine girdiğiniz görülüyor. Biz verdiğimiz sözleri hep yerine getirdik dedik ki ‘’5 adım atacağız asgari ücret, memur ve emeklilerin maaşlarının düzenlenmesi, 3600 EK göstergenin neticelendirilmesi, sözleşmeli personelin durumunun ele alınması ve EYT’li kardeşlerimizin durumunun ele alınarak 2022 yılı içerisinde bunların ne yapılacağı ile ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi’’ sözümüzü sıralama ve süreç yönetimi olarak devam ediyoruz. Beş aşamalı yol haritamızda ilk iki adımımızı asgari ücret ve memur ve emekli maaşlarında ücretleri yerine getirdik, üçüncüsü 3600 EK göstergeyi de neticelendireceğiz. Çalışma takvimine uygun şekilde bu adımlarımızı ele alacağız. Toplumun bütün sorunları bizim sorunumuzdur. Toplum sonuç itibariyle AK Parti’ye umut bağlamıştır.’’ ifadelerini kullandı.

eyt-magdurlarina-mujdeli-haber-geldi-eyt-duzenlemesi-kabul-edilecek-mi2.jpg

EYT mağdurlarının son durumu hakkında ülke genelinde bütün siyasetçi ve meclis içerisinde yer alan milletvekilleri her biri birbirinden farklı çözümler üretmeye çalışmakta ve EYT konusundaki çözüme kavuşamayan sorunu bir an önce çözmeye çalıştıklarını dile getirmektedirler.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş EYT mağdurları hakkında, "Parayı ödeyecek kurumla parlamento arasında uyum sağlanamadığı takdirde büyük bir sorun ortaya çıkabilir" ifadelerini kullandı. Mustafa Elitaş EYT mağdurlarının sorunun bir an önce çözüme kavuşturmak için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.