Dolar'da kritik gün! 14 TL direncini kırabilecek mi? Dolar'da direnç kırılırsa neler olacak? Dolar adım adım 15 TL'e ilerliyor!

Dolar'da kritik gün! 14 TL direncini kırabilecek mi? Dolar'da direnç kırılırsa neler olacak? Dolar adım adım 15 TL'e ilerliyor!

FED faiz arttırımı sonrasında dolar fiyatlarının yükselişe geçmesi bekleniyordu. Dolar'da kritik gün! 14 TL direncini kırabilecek mi? Dolar'da direnç kırılırsa neler olacak?

FED faiz arttırımı sonrasında dolar fiyatlarının yükselişe geçmesi bekleniyordu. Faiz kararının ardından Amerika'da faiz oranları yükselirken dünya ekonomisinde ise sıcak gelişmeler gelmeye devam ediyor. Türkiye'de en son Aralık ayında patlak veren döviz fiyatlarının ardından şimdilerde ise dolarda 14 TL direnci kırılmak üzere. Dolar fiyatları merakla her gün araştırılırken bugün ise dolar geçtiğimiz saatlerde 14.99 TL seviyelerine ulaştı. Şimdilerde ise dolar da direnç kırılmak üzere iken vatandaşlar ise dolara yatırım yapıp yapmamak noktasında kararsız kaldı. İşte detaylar Gürses Gazetesi adresinde yer alıyor.

KÜRESEL FAİZ ARTIŞLARI SONRASINDA DOLAR 15 TL'İ GÖRMEK ÜZERE..

Uzun süredir 14 bandında seyreden dolar fiyatlarında direncin ne zaman kırılacağı merak edilen konular arasında yer edinmişti. Özellikle Türkiye'de yatırımcılar geçtiğimiz günlerde FED'in faiz arttırımı kararı sonrasında ise dolar fiyatlarının yükselişe geçeceğini ön görüyordu. Türkiye'de ise milyonlarca vatandaş kur korumalı mevduat hesabı oluştururken şimdilerde ise dolar alımları her geçen gün artıyor.

Vatandaşların dolar alımları sonrasında ise dolarda bugün 14 TL direncinin kırılması an meselesi olarak görülüyor.

Güne 14,97 lira ile başlayan dolar kuru, saat 13:25 itibarıyla 14,99 liradan işlem görüyor. Dün en düşük 14,85 lira, en yüksek 14,99 seviyelerini gören dolar, günü 14,95 seviyesinde kapattı.

BUGÜN KABİNE TOPLANIYOR

Bugün iç piyasada Hazine’nin iki yıllık sabit kuponlu tahvilin yeniden ihracı takip edilirken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı da izleniyor.

Kabine toplantısı sonrasında dolar ve dövizlerde büyük hareketlilik yaşanması ön görülen hareketler arasında yer edindi. Buna göre ise dolar en yüksek seviyesini gördüğü şu son aylarda 14 TL direncini kırarak 15 TL'e ulaşabilecek mi merak ediliyor.