Altın Fiyatlarında Düşüş! Altın Haftaya Nasıl Başladı? 9 Mayıs Altın Fiyatları

Altın Fiyatlarında Düşüş! Altın Haftaya Nasıl Başladı? 9 Mayıs Altın Fiyatları

Gerek bayram sonrası, gerekse faiz kararı sonrası olması altın fiyatlarında değişkenliklere neden olmuştu. Peki; bugün altın ne kadar? 9 Mayıs altın fiyatları- yarım, çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar? Altın fiyatları gursesgazetesi.com'da

Bir süredir özellikle Türk Lirası karşısında sıkça değişkenlik gösteren altın fiyatlarının bayram sonrasında hangi yöne evrileceği merak ediliyordu. Bayram öncesinde neredeyse her sabah güne düşüş ile başlayan altın, Ramazan Bayramı'nda FED faiz kararlarının açıklanması ile birlikte ani bir artışa gitmişti. Özellikle dün sabah altınının güne başlangıç fiyatı dikkat çekmişti. Peki; 9 mayıs altın haftaya nasıl başladı?

Bir süredir küresel ekonomi, enflasyon ve FED kararlarından vatandaşlar için olumlu sayılabilecek etkiler gösteren altın düşüşe geçmişti. Gün başına ortalama yüzde 0,2'lik değer kaybıyla yatırımcılar ve ziynet altın hediye (yüzük, kolye, bilezik vs.) sevinmişti. Süreklilik haline gelen düşüşler sırasında pek çok vatandaş ise altın yatırımı yapmaya başladı ya da devam etti.

Altın fiyatlarında olan düşüş bayram sonrasında, FED faiz kararların açıklanması ile son bulmuştu. Amerika Merkez Bankası FED'in açıkladığı 50 baz puanlık faiz artırımının ardından altın fiyatlarında gerçekleşen ve uzun süredir devam eden düşüş son buldu ve altın fiyatları yükselmeye başladı. Uygun fiyattan yatırım yapacak olanlar altın fiyatlarındaki artışın devam edip etmeyeceğini araştırıyor. Uzmanlar ise dalgalı bir şekilde seyredecek olan altın fiyatlarının önümüzdeki aylarda rekor fiyata ulaşacağını ve yatırımcıların yatırım tavsiyesi olmaksızın bu seyirde ilerleyeceğini belirtti. Altının bugün haftaya düşük fiyattan başlaması ise dikkat çekti. Peki; altın ne kadar oldu? 9 Mayıs Pazartesi altın kaç TL? Altın haftaya kaç liradan başladı? İşte 9 mayıs altın fiyatları!

9 Mayıs 2022 Altın Fiyatları Ne Kadar? Güncel Altın Fiyatları

Gram Altın Ne Kadar?

  • Gram Altın Gişe Alış: 899,79 TL
  • Gram Altın Gişe Satış: 899,79 TL

Çeyrek Altın Ne Kadar?

  • Çeyrek Altın Gişe Alış: 1.484,00 TL
  • Çeyrek Altın Gişe Satış: 1.502,00 TL

Yarım Altın Ne Kadar?

  • Yarım Altın Gişe Alış: 2.966,00 TL
  • Yarım Altın Gişe Satış 3.005,00 TL

Tam Altın Ne Kadar?

  • Tam Altın Gişe Alış: 5.924,00 TL
  • Tam Altın Gişe Satış: 5.987,00 TL

Cumhuriyet Altın Ne Kadar?

  • Cumhuriyet Altın Gişe Alış: 6.112,00 TL
  • Cumhuriyet Altın Gişe Satış: 6.204,00 TL