6 Farklı Girişim Modeline Finans Desteği Verilecek! 250 bin TL'den 500 bin TL'e Kadar Ödeme Alabilirsiniz!

6 Farklı Girişim Modeline Finans Desteği Verilecek! 250 bin TL'den 500 bin TL'e Kadar Ödeme Alabilirsiniz!

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile genç girişimcilere finansal destek sağlayacaklarını açıkladı. 6 Farklı Girişim Modeline Finans Desteği Verilecek! 250 bin TL'den 500 bin TL'e Kadar Ödeme..

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile genç girişimcilere finansal destek sağlayacaklarını açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yaptığı açıklamada, girişimcilere yönelik yeni kredi paketlerinin detaylarını anlattı.

Girişimcilerin merakla beklediği destek paketleri arasında yer alan finansal destekler Halkbank avantajı ile vatandaşlara 12 ay anapara ödemesiz ve 60 aya varan vade imkanlarıyla geliyor.

Bakan Nebati, "Girişimcilerimize Bayram Müjdemiz; Fikirlerini hayata geçirmek isteyen tüm girişimcilerimize 6 farklı girişimci modeline yönelik finansman desteğini uygun koşullarda devreye alıyoruz" dedi. İşte Nebati'nin desteklere dair yaptığı görsel paylaşım..

v4rv3n8eopiotibc9trbqtl2kt45fwwr-body.jpeg

Nureddin Nebati yaptığı açıklamada "Girişimcilerimizin fikirlerini hayata geçiriyoruz" sloganını desteğe dair paylaştı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"Ülkemizin girişimcilik ekosistemine katkı sunmak amacıyla 6 farklı girişimci modeline yönelik finansman desteğini hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda, Halkbank aracılığı ile avantajlı faiz oranları ve azami 12 ay anapara ödemesiz dönem, 60 aya kadar vade imkanı tanınarak girişimcilerimize ihtiyaç duydukları finansmana erişimi geniş bir yelpazede devreye alıyoruz." açıklamasında yer verildi.

6 GİRİŞİMCİ FİNANSMAN DESTEKLERİ

Yapılan açıklamada 6 farklı girişimci modeline dair finansman destekleri yer aldı. İşte o destekler..

GENÇ GİRİŞİMCİ KREDİSİ

Bu destek paketinde üst limit 350 bin TL olarak belirlendi. Bu kredi desteğinden 35 yaşını aşmamış, üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, mezun olduğu bölümle ilgili iş tecrübesi bulunmayan girişimciler faydalanabilecektir.

CESUR GİRİŞİMCİ KREDİSİ

Bu destek paketinde üst limit 400 bin TL olarak belirlendi. Bu kredi desteğinden 45 yaşını aşmamış, üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, eğitimini aldığı ve az 2 yıl deneyim kazandığı iş kolunda kendi iş yerini açmak isteyen girişimciler faydalanabilecektir.

USTA GİRİŞİMCİ KREDİSİ

Bu destek paketinde üst limit 300 bin TL olarak belirlendi. Bu kredi desteğinden 45 yaşını aşmamış, mesleki kuruluşlarından eğitim sertifika belgesi bulunan, ilgili iş kolunda deneyim sahibi olan girişimciler faydalanabilecektir.

TEKNO GİRİŞİMCİ KREDİSİ

Bu destek paketinde üst limit 500 bin TL olarak belirlendi. Bu kredi desteğinden Teknokent'te faaliyet gösteren, bilişim ve yazılım alanında faaliyette buluna, TÜBİTAK, KOSGEB veya Bakanlık gibi kamu kurum ve kuruluşların teknoloji odaklı hime destek programlarından yararlanmaya hak kazanmış girişimciler faydalanabilecektir.

HALK GİRİŞİMCİ KREDİSİ

Bu destek paketinde üst limit 250 bin TL olarak belirlendi. Bu kredi desteğinden bir iş fikrine dayalı olarak kendi işini kurmak isteyen ve kurmuş olan girişimciler faydalanabilecektir.

GİRİŞİMCİ ESNAF KREDİSİ

Bu krediden Esnaf-Sanatkar siciline ve odalarına kayıtlı esnaf ve sanatkar niteliğindeki usta veya 30 yaşını aşmamış genç girişimci şahıs firmaları faydalanabiliyor. Halkbank'a özgü avantajların sunulduğu bu kredilerde, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından %100 faiz desteği sağlandığı gibi teminat verme konusunda sorun yaşayanlara Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle kullanım imkanı tanınıyor. Söz konusu kategorideki genç girişimcilere 100 bin TL, usta girişimcilere ise 275 bin TL limitli kredi sağlanıyor.