Ana Sayfa DÜNYA Yıldıza Nefret Saldırısı! Trump’ı Şok Etti

Yıldıza Nefret Saldırısı! Trump’ı Şok Etti

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın Hollywood'daki Walk of Fame kaldırımında yer alan yıldızına kazmayla saldırı gerçekleştirildi. Olay hakkında soruşturma başlatıldı.

12
0

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın Hollywood’daki Walk of Fame kaldırımında yer alan yıldızına kazmayla saldırı gerçekleştirildi. Olay hakkında soruşturma başlatıldı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde popüler bir sembol haline gelen Hollywood’un mehşhur Walk of Fame kaldırımını bilmeyen yoktur. Bu kaldırımda yıllar boyunca Amerikan televizyon, radyo, kayıt, canlı performans ve beyaz perde alanında üstün performans göstererek şöhret kazanan kişilere bir yıdız verilerek tarihe geçmeleri sağlandı. Kaldırıma 2 sene önce eklenen bir isim ise bugün Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olan Donald Trump’tı. Trump, bu kaldırımda televizyon alanında sembole sahip olmuştu ve Ronald Reagan’dan sonra ilk defa bir Amerika Devlet Başkanı bu kaldırımda yer alabilmişti. İşte o yıldıza ise bir saldırgan tarafından kazma ile ciddi zarar verildiği öğrenildi.

NEFRET SALDIRISININ HEDEFİ OLDU

Walk of Fame yolundan bir gitar çantası ile geçmekte olan şahsn, çantasından kazma çıkardıktan sonra Trump’ın adının yazılı olduğu yıldıza saldırarak tahrip ettiği bilgisi polisler tarafından paylaşıldı. Saldırganın kazmalı saldırısında Trump’ın adının yazılı olduğu yıldız ve zemin tamamen parçalanırken, olayla ilgili olarak kapsamlı bir soruşturma başlatıldı. Bu kapsamda şuana dek Donald Trump’a yönelik olarak gerçekleştirilen en vandalist saldırı olarak tarihe geçti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here