YouTube kanalı nasıl açılır? Youtube kanal açma rehberi

YouTube kanalı nasıl açılır? Youtube kanal açma rehberi

Son dönemde Türkiye’de ve Dünya’da en çok kullanılan video platformlarının başında Youtube gelmektedir. Bu platforma video ekleyebilmek için bir kanal açılması gerekmektedir. Peki Youtube kanalı nasıl açılır? Hesap açılması için ilk olarak google hesabına sahip olunması gerekiyor.

Nasıl Youtube Kanalı Açılır?

Youtube kanalı açılabilmesi için ilk ve en önemli şey Google hesabı. Ücretsiz şekilde açılabilen Google hesabı olmadan Youtube’da kanal açılması mümkün olmamaktadır.

Google hesabı alınması sonrasında Youtube sitesine giriş yapmalı ve oturumunuzu açmalısınız. Giriş yaptıktan sonra profil kısmında sağ üst bölümde yer alan “ayarlar” menüsüne gidilmeli ve “yeni bir kanal oluştur” seçeneğine girmelisiniz.

Burada açılacak olan kanal ile ilgili olarak gerekli bilgilerin girilmesi ardından “oluştur” butonuna basılarak kanalınızı açabilirsiniz. Bu noktada açacağınız kanalın isminin özgün olmasına dikkat etmelisiniz. Böylesi sizin için çok daha faydalı olacaktır.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken husus doğrulama yöntemidir. Doğrulama yöntemini telefon numaranızı ekledikten sonra SMS ya da sesli arama şeklinde seçebilirsiniz. Doğrulama işlemini tamamladıktan sonra artık içini videolarla doldurmanız beklenen Youtube kanalınız açılmış olacaktır.

Kanalın başarılı şekilde açılması sonrasında kanal ile ilgili olarak kalan detayların tamamlanması için “kanalı özelleştir” bölümüne gidilebilir. Burada seçeneklerde değişiklik yapmak istemeniz halinde gerekli işaretlemeleri yapın ve son olarak “kaydet” butonuna basın. Gerisi tamamen size kalmış. Kanalınıza istediğiniz videolarınızı yükleyebilirsiniz.