Yolcunun valizinden 2,20 metre uzunluğunda Boa yılanı çıktı

Yolcunun valizinden 2,20 metre uzunluğunda Boa yılanı çıktı

Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde polisin şüphelenmesi sonucu bir yolcuya ait valizde arama yapıldı. Aramalar sonucu yolcunun valizinden 2,20 metre uzunluğunda Boa yılanı çıktı.

İzmir-Antal arası yolcu taşımacılığı yapan bir otobüse İzmir'den Antalya otobüs terminalinde karşılanması üzerine bir valiz teslim edildi.

Yolcu otobüsü, Antalya şehirlerarası otobüs terminali'ne geldiğinde terminalde görevli polisler tarafından valizde bir şüphe tespit edildi.

Polisin incelemeye aldığı valiz açıldığında içerisinden kaçak yollarla şehire sokulmak istenen 2,20 metre uzunluğunda bir Boa yılanı buldu.

Yolcunun valizinden 2,20 metre uzunluğunda Boa yılanı çıktı

Olayın Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Antalya Şube Müdürlüğü merkez ekiplerine bildirilmesinin ardından terminale gelen ekipler Boa yılanını teslim alarak yediemin senedi ile yılanı Antalya Hayvanat Bahçesi’ne teslim ettiler.

Yılanı teslim almaya gelen kişiyede bu ve benzeri hayvanların beslenmesinin bulundurulmasının ve satılmasının yasak olduğu hakkında uyarılarda bulunduktan sonra 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu’nun 18.1 Maddesi gereğince, "Taraf olunan uluslararası sözleşmelerle ticareti yasaklanan yerli ve yabancı hayvanları bulundurmaktan" 6 bin 500 TL idari para cezası kesti.