YÖKDİL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır? ÖSYM 2019 YÖKDİL Sınav Sonuçları Belli Oldu mu? Açıklandı mı?

YÖKDİL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır? ÖSYM 2019 YÖKDİL Sınav Sonuçları Belli Oldu mu? Açıklandı mı?

10 Mart Pazar günü yapılan YÖKDİL sınavının sonuçlarının ne durumda olduğu merak ediliyor. YÖKDİL sınav sonuçları açıklandı mı? YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınava giren adaylar sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor. Daha önce yapılan YÖKDİL sınavları, sınav tarihinden 2 hafta sonra açıklanmıştı.

10 Mart 2019 Pazar günü yapılan YÖKDİL sınavının ne zaman açıklanacağı, adaylar tarafından merakla bekleniyor. Yükseköğretim Kurulu ve Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenen diğer YÖKDİL sınav sonuçları, sınav tarihinden 2 hafta sonra açıklanmıştı. Daha önceki açıklama tarihlerine bakılırsa, YÖKDİL sonuçları 25 Mart ile 31 Mart tarihleri arasında açıklanabilir.

YÖKDİL sınav sonuçları açıklandığında https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ adresine girebilirsiniz.

YÖKDİL Sınav Sonuçları Nasıl Hesaplanır?

Sınav değerlendirmesi 100 puan üzerinden ve sadece doğru cevaplar esas alınarak yapılacak. Yanlış cevapların sınav sonucuna herhangi bir etkisi olmayacak. Adayların birden fazla cevap verdiği sorular kabul edilmez. Sınav sonrasında yapılan kontrollerde, sorulardan bazıları hatalı ise o soru her aday tarafından doğru cevaplanmış kabul edilir. Puan hesaplamasında “Puan = Doğru sayısı/ Soru sayısı X 100” formülü ile hesaplama yapılır.