Yeni aracına yeni plaka alan araç sahibi hayatının şokunu yaşadı

Yeni aracına yeni plaka alan araç sahibi hayatının şokunu yaşadı

Antalya'da site görevliliği yapan bir kişi yıllarca hayalini kurduğu bir araç satın aldı. Antalya plakası taktırmak isterken ikiz plaka kurbanı olan talihsiz adam, 5 bin liralık cezayla karşı karşıya kaldı.

Antalya'ya bağlı Konyaaltı ilçesinde bir sitede site gösrevlisi olarak çalışan Osman Erdoğan isimli bir kişi yeni, aldığı aracının keyfini süremeden 5 bin liralık cezayla karşılaştı.

Yıllarca hayalini kurduğu ve çalışıp para biriktirerek almak istediği otomobili Konya'da bulan Erdoğan, aracı almak için yola koyuldu.

Konya'da bir galeriden aracını alan Osman Erdoğan alım-satım işlemlerini tamamlamak için aracına plaka tgaktırmasıda gerekiyordu. Noterden aldığı evraklarla birlikte Konya Şoförler ve Otomobilciler Odası'na giden Erdoğan kısa süre içerisinde işlemlerini tamamladı ve yeni aracıyla Seydişehir'e ailesinin yanına gitmek için oradan ayrıldı. Fakat yoldailerken başına o orkunç olay geldi.

Plaka Tanıma sisteminden plakanın, 'ikiz plaka' olduğu belirlenen talihsiz adam yaşadıklarını anlatırken şöyle konuştu:

"Polis bana otomobilin plakasının ikiz olduğunu söyledi. Ruhsatı kontrol ettiğimizde plakanın yanlış basılmış olduğunu fark ettim. Plakanın sonu 316 olması gerekirken 315 basılmış. İlk arabamın heyecanı ile fark etmemiştim. Karakolda dört saat ifade verdim. Sağlık raporu almak zorunda kaldım. İkiz plaka nedeniyle 5 bin lira trafik cezası uygulandı. Polislerle Konya Şoförler Odası yetkililerini telefonla görüştürdüm ama bir şey değişmedi. Şoförler Odası hatasını kabul etti. Yeni plaka gönderdiler ve aracı trafikten men edilmekten kurtardık."

Kendisinin bu durumda mağdur olduğunu ve haksız olarak 5 bin liralık ceza ile karşı karşıya kaldığını söyleyen Erdoğan, temizlik işlerine giden eşiyle yıllardır otomobil almak için para biriktirdiklerini ve aracı almak için ayrıca banka kredisi çektiklerini belirterek cezanın iptal edilmesi mahkemeye başvurduğunu kaydetti.