Yaz tatilinde Türkiye'de nerelere tatile gidilmeli? Yaz tatili için tatil yerleri önerisi

Yaz tatilinde Türkiye'de nerelere tatile gidilmeli? Yaz tatili için tatil yerleri önerisi

Koronavirüs süreci yüzünden uzun bir süredir tatil yapamayan vatandaşlarımız 2020 yazında tatile nereye gidilmeli konusunda araştırmalar yapıyor. 2020 yaz tatilinde nerelere gidilmesi konusunda haberimizi okuyarak fikir edinebilirsiniz.

Koronavirüs süreci normalleşmeye başladı. Uzun bir süredir tatil planı yapan vatandaşlarımız için bir fırsat doğmuş oldu. Bundan dolayı vatandaşlarımız 2020 yazında nerelere tatile gidilebilir sorusunun yanıtını arıyorlar. Koronavirüs süreci yüzünden uzun bir süredir tatil yapamayan vatandaşlarımız 2020 yazında tatile nereye gidilmeli konusunda araştırmalar yapıyor. 2020 yaz tatilinde nerelere gidilmesi konusunda haberimizi okuyarak fikir edinebilirsiniz. Edindiğiniz fikirler doğrultusunda stres atabileceğiniz güzel bir tatil yeri bulup, doyasıya tatilinizi yapabilirsiniz.

Koronavirüs salgınından dolayı evlerinde kalmak zorunda kalan ve stres atamayanlar, sürecin normalleşmesiyle birlikte stres atmak için nerelere tatile gidilmesi konusunda araştırmalar yapıyor. 2020 yaz tatilinde nerelere gidilmesi konusunda haberimizi okuyarak fikir edinebilirsiniz. Tatil sayesinde stres atabilirsiniz. Uzun süredir koronavirüs yüzünden evlerinde kapalı kalan vatandaşlarımız, stres atabilecekleri bir tatil yapmak için tatil mekanlarını şimdiden aramaya başladı. Bu kötü sürecin ardından güzel bir tatili hak ettiğini düşünen vatandaşlarımız için 2020 yazında tatil için nerelere gidilir sorusunun yanıtını araştırdık. Bu haberimizde 2020 yazında tatil için nerelere gidebileceğiniz hakkında önemli bir fikir sahibi olabilirsiniz.

2020 Yaz Tatilinde Nereye Gidilir?

Vatandaşlarımız koronavirüs sürecinden dolayı gidemedikleri tatil için araştırmalarını yapıyor. Koronavirüs süreci yüzünden uzun bir süredir tatil yapamayan vatandaşlarımız 2020 yazında tatile nereye gidilmeli konusunda araştırmalar yapıyor. 2020 yaz tatilinde nerelere gidilmesi konusunda haberimizi okuyarak fikir edinebilirsiniz. İşte 2020 yazında gidilecek tatil mekanları;

  • Kaputaj Plajı
  • İztuzu Plajı
  • Adrasan Koyu
  • Kastro Plajı
  • Kleopatra Adası
  • Bozcaada
  • Antalya
  • Bodrum
  • Alanya

Kaputaj Plajı Tatil Özellikleri

Antalya’nın Kaş ilçesinde yer alan Kaputaj Plajı, Kaş ve Kalkan arasında bulunmaktadır. Yer altı sularının sahile dökülmesiyle kumlardan oluşan güzel plaj, turkuaz renginde bir suya sahiptir. Tatile gitmek isteyen vatandaşlarımızın tercih edebileceği bir mekandır.

İztuzu Plajı Tatil Özellikleri

Muğla’nın Ortanca ilçesine bağlı Dalyan beldesinde bulunan İztuzu Plajı, Avrupa’nın en iyi açık plajı olarak nitelendirilmektedir. Denizi ve doğası ile muazzam bir mekan olarak dikkat çekmektedir. Plajın bir tarafında tatlı su bulunurken, diğer tarafında da tuzlu su bulunmaktadır. Caretta Caretta kaplumbağaları bu plaja yumurtalarını bırakmaktadır.

Adrasan Koyu Tatil Özellikleri

Antalya’da saklı cennet olarak nitelendirilen Adrasan Koyu, sakin ve dinlendirici etkisiyle tatilcilerin tercih ettiği mekanlar arasında yer almaktadır. Dalgasız bir denize sahip olan koy, 2 kilometrelik bir kumsala ev sahipliği yapar. Yeşil ile mavinin bir araya geldiği bir yer olan Adrasan Koyu, tatil yapmak isteyenlerin, kafasını dinlemek isteyenlerin mekanıdır.

Kastro Plajı Tatil Özellikleri

Tekirdağ’a bağlı olan Kastro Plajı, Karadeniz’in en büyük plajları arasında yer almaktadır. Yeşil ile mavinin birleştiği plaj 3,5 kilometre uzunluğundadır. İstanbul’a yakın olmasından dolayı da birçok vatandaşımız tarafından tercih edilen plaj, Çamlıköy olarak da bilinmektedir. Çocuklu aileler tarafından en çok sevilen plajlar arasında yer almaktadır.

Kleopatra Adası Tatil Özellikleri

Marmaris’ta bulunan Kleopatra Adası, Sedir Adası olarak da bilinmektedir. Adada muazzam plajlar ve antik kalıntılar bulunmaktadır. Kültürel açıdan da tatmin olmak istiyorsanız bu adayı tercih edebilirsiniz. Yerli ve yabancı birçok turist her yaz bu adayı ziyaret etmektedir.

Bozcaada Tatil Özellikleri

Çanakkale açıklarında bulunan Bozcaada, Ege Denizi’nde bulunan en güzel adaların başında gelmektedir. Sadece mükemmel bir plaja değil, gezilecek güzel yerlere de ev sahipliği yapmaktadır. Adadaki en güzel sahil ise Akvaryum Koyu’dur. Ayrıca Türkiye’nin en sevilen plajlarından biri olan Ayazma Plajı da buradadır.

Antalya Tatil Özellikleri

Ülkemizde tatil denilince akla gelen ilk yer Antalya’dır. Denizinin berraklığı, sahillerindeki plajları, antik kentleri ile birlikte sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde de en çok tercih edilen tatil bölgelerinden biri Antalya’dır. Kültür turizmine ve tatile imkan veren Antalya, eşsiz doğası, denizleri ve tarihi mekanlarıyla tatilcilerin en çok tercih ettiği bölgelerden biridir.

Bodrum Tatil Özellikleri

Yerli ve yabancı olmak üzere her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan Bodrum, yaz aylarında oldukça kalabalıklaşmaktadır. Bodrum, dünyaca ünlü plajları ve otelleriyle tatilcilerin gözde mekanıdır. Gündüz eşsiz doğası ve manzarasıyla, geceleri de gece hayatıyla oldukça meşhurdur. Eğlenceli ve hareketli bir tatil geçirmek isteyenler için bir numaralı bölgedir.

Alanya'nın Tatil Özellikleri

Antalya’ya bağlı olan Alanya, başlı başına büyük bir semt olarak dikkat çekmektedir. Özellikle son yıllarda oldukça gelişmiştir. Uzun kumsalları ve turistik mekanlarıyla hem yerli hem de yabancı turistlerin tercih ettiği mekanlardan biridir. Hem tatil yapmak isteyenler için hem de kültür turizmi yapmak isteyenler için tercihler arasında yer alır. Oldukça güzel plajlara sahiptir. Bundan dolayı sadece yerli değil, yabancı turistlerin de tercih ettiği en önemli turistik mekanlardandır.

Sizler de daha önce gittiğiniz güzel tatil mekanlarını aşağıda yorum kısmından hem bizlerle hem de okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.