Yargı dağıtmak deyimini kimler kullanır? Yargı dağıtmak ne demektir?

Yargı dağıtmak deyimini kimler kullanır? Yargı dağıtmak ne demektir?

Yargı dağıtmak kelimesi son yıllarda en çok kullanılan cümlelerden biri oldu. Özellikle sosyal medyada esprili paylaşımlarda sıkça görülen bu cümlenin anlamı merak ediliyor. Yargı dağıtmak cümlesinin anlamı ve kullanıldığı anlar oldukça dikkat çekiyor.

Özellikle sosyal medyada çokça kullanılan ‘Yargı dağıtmak’ sözü son günlerde en çok araştırılan sözlerin başında geliyor. Sosyal medyada laf sokmak, kapak yapmak anlamlarından kullanılan bu söz artık bir deyim haline geldi.

Yargı dağıtmak ne demek?

Yargı dağıtmak kelimesi Türk Dil Kurumu’na göre net bir anlama gelmiyor. Kurumda bu cümleyle ilgili bir açıklama bulunmuyor. Ancak günlük yaşamda ve sosyal medyada çokça kullanılan bu söz artık hayatımızın bir parçası oldu. Özellikle ‘Reis yine yargı dağıtmış’ gibi cümleler trol yani dalga geçmek amaçlı çokça kullanılıyor. Bunun dışında kelimeleri tek tek ele alırsak bazı anlamlar karşımıza çıkıyor. Yargı kelimesi değerlendirme, eleştirme gibi anlamlara gelir. Ancak yargının tam olarak anlamı hüküm anlamına gelmektedir.

Yargı dağıtmak deyimini kimler kullanır?

Bu deyimi artık her yaş kesimi kullanmaya başladı. Özellikle sosyal medyada sık sık kullanılan bu deyim çoğunlukla gençler tarafından esprili paylaşımlarda kullanılmaktadır.

Yargı dağıtmak ile ilgili sözler

Yargı dağıtmak deyimi daha çok oyunlarda üstünlük sağlayan kişiler tarafından kullanılıyor. Özellikle PUBG oyuncuları oyunu kazandıklarında veya rakiplerini öldürdüklerinde dalga geçmek için bu cümleyi kullanılıyor.

İş hayatında da kullanılan bu cümle genel olarak çalışanların üstleri tarafından baskıya uğradıklarında o kişiye laf sokan kişi tarafından kullanılır. Yani bir çalışanın arkadaşlarını yöneticiye karşı koruması durumunda arkadaşları o kişiye bu cümleyi kullanır.

Spor müsabakalarında da bu cümleyi sık sık duyarız. Öneğin Lebron James’in bir maçı tek başına kazandırdığı maçlarda yorumcular bu deyimi kullanarak oyuncuyu över.

Yargı dağıtmak sözleri, yargı dağıtmak önekleri

Bu söze en güzel önek son dönemin en çok izlenen programlarından biri olan Survivor’da yaşandı. Yarışmacılardan Berkan’ın oyun heyecanıyla Acun Ilıcalı’ya yürümesi üzerinde kullanıcılar “Acun Ilıcalı’ya yargı dağıtmak mı” şeklinde yorumlarda bulunmuştu.