Wikipedia ne zaman açılacak? Wikipedia neden kapanmıştı?

Wikipedia ne zaman açılacak? Wikipedia neden kapanmıştı?

2017 yılında bir bilgi platformu olan Wikipedia kapanmıştı. Birçok bilgiye erişimi sağlayan Wikipedia’nın kapanmasıyla 3 yıldır vatandaşlar araştırmalarda zorlanıyordu. Peki Wikipedia neden kapanmıştı ve açılacak mı ? Tüm yanıtlar haberimizde..

Wikipedia 2017 yılında terörle bağlantıları olduğu düşünüldüğü ve terör örgütü propagadandası yaptığı gerekçesi ile erişime kapatılmıştı. Bu sitede terör örgütü destekleyen makale ve içerikler bulunduğu da iddia edilmişti. Wikipedia’nın kapanmasıyla birçok kişi Wikipedia’nın neden kapandığını ve ne zaman açılacağını merak etmeye başladı.

Anayasa Mahkemesi, yakın zamanda aldığı kararla Wikipedia’ya erişimin kapalı oluşunun ifade özgürlüğü hakkını yok saydığı kararını verdi. Bu karara bakıldığı zaman Wikipedia’nın yeniden erişime açılması bekleniyor ancak henüz Wikipedia erişime açılmış halde değil.

Wikipedia birçok konu hakkında bilgi ve makale içerdiği için araştırmalardan ödevlere birçok konuda bilgi edinmek isteyen insanların kullandığı bir platformdu. Bu yüzden de araştırmalarını Wikipedia üzerinden yapan birçok insan Wikipedia’nın yokluğundan etkilendi.