Valilik Kaymakamlık açık kapı yardımlarından kimler yararlanabilir? Açık Kapı başvurusu nasıl yapılır?

Valilik Kaymakamlık açık kapı yardımlarından kimler yararlanabilir? Açık Kapı başvurusu nasıl yapılır?

Valilik ve kaymakamlıklar bünyesinde kurulan Açık Kapı sistemi ile vatandaşların talep ve önerileri doğrudan alınmaktadır. Sosyal medyada Açık Kapı sistemi ile yardım yapıldığı söylentileri sonrasında valilik kaymakamlık açık kapı yardımı nedir, kimler nasıl başvurabilir merak konusu oldu.

Açık Kapı projesi, valilik ve kaymakamlıklarda kurulan birimler ile vatandaşların taleplerini karşılamak, önerilerini almak ve devlet ile vatandaş arasında etkileşim kurmak amacıyla geliştirilmiştir.

Açık Kapı yardımlarından kimler yararlanabilir?

Sosyal medyada Açık Kapı projesi ile para yardımı yapılacağı söylentileri dolaşmakta. Ancak bu söylentiler gerçeği yansıtmamaktadır. Açık Kapı projesi, vatandaşların talep ve önerilerini almak amacıyla kurulmuştur. Yalnızca başvuruda bulunmanız durumunda sosyal yardımlardan faydalanabilmeniz için valilik ya da kaymakamlık birimleri sizlere aracılık etmektedir.

Açık Kapı başvurusu nasıl yapılır?

Açık Kapı sistemine valilikler ve kaymakamlıklar tarafından kurulan açık kapı şube müdürlüklerinden başvuru yapabilirsiniz. Bu birimlerde görevlendirilen yetkililer, sizin talep ya da şikayetinizi alarak değerlendirilmeye alınmasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca bu sisteme İçişleri Bakanlığı tarafından kurulan acikkapi.gov.tr adresi ile ve e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapmanız mümkündür. Vatandaşların yapmış olduğu başvurular değerlendirmeye alınarak 7 gün içerisinde dönüş yapılmaktadır.

Açık Kapı başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

Vatandaşların intenet üzerinden yaptığı başvurular intenetten, elden başvuru yaptıklarında ise sms yolu ile başvuru takip numaraları verilmektedir. Vatandaşlar bu numara ile başvurularını takip edebilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.