12 Şubat 2020 Çarşamba 17:13
Türkiye'de hava durumu nasıl olacak? Bugün hava nasıl olacak? Kar tatili var mı? MGM'den hava durumu ve bazı illerde çığ alarmı!
Takip Et:

Son günlerde havaların çok soğuk olması ve kar alarmının verilmesi sonrasında vatandaşlar Meteoroloji Genel Müdürlüğünü takibe aldı. Son verileri sabah saatlerinde yayınlayan MGM ülke genelinde soğuk havanın etkileri devam edecek. Aynı zamanda bazı illerde çığ tehlikesi alarmı veren MGM, fırtına, kar ve sağanak yağmurların da alarmını verdi.

İstanbul, Ankara gibi büyük illerde kar yağması sonrasında ve ülke genelinde havanın eksilere kadar düşmesi İç Anadolu Bölgesinde fırtına uyarıları sonrasında vatandaşlar gözünü Meteoroloji Genel Müdürlüğüne dikmişti. MGM sabah saatlerinde yayınladığı son hava verileri ile uyarılarda bulundu.

Bugün hava nasıl olacak?

MGM’nin yaptığı son açıklamalara göre ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak. Marmara, Akdeniz, Güney Ege kıyıları, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz ile Kütahya, Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Malatya, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağışlı geçeceği yapılan tahminler arasında. Yağışların kıyılarda sağanak şeklinde olması bekleniyor. Aynı zamanda yağış alacak diğer bölgelerde ise karla karışık yağmur yağacağı tahmin ediliyor. İç ve doğu Bölgelerinde don olayları ile ilgili uyarılar yapan MGM  Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek bölgelerde çığ tehlikesi uyarısı yapıldı.

HAVA SICAKLIĞI

: Batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı açıklananlar arasında yerini alırken;

RÜZGAR

: Güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Türkiye’de hava nasıl olacak?

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI

: Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in yüksek bölgelerinde dik eğime sahip ve yüksek kar yağışı alan yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

: Kıyı kesimlerde hafif ve orta, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı görüleceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bölgelerimizde hava durumu nasıl?

Marmara

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusu ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

EDİRNE °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde hafif yağmurlu

İSTANBUL °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yağmurlu

KIRKLARELİ °C, 14°C

Çok bulutlu, hafif yağmurlu

KOCAELİ °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yağmurlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Aydın ve Muğla çevrelerinin yağmur ve sağanak, Kütahya çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DENİZLİ °C, 12°C

Çok bulutlu

İZMİR °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu

KÜTAHYA °C, 6°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

MUĞLA °C, 8°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Batı Akdeniz kıyıları ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA °C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 14°C

Çok bulutlu, sağanak yağışlı

HATAY °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren hafif yağmur ve sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 1°C

Çok bulutlu, öğle ve gece saatlerinde hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA °C, 4°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinde kadar aralıklı ve hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 8°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

KAYSERİ °C, 1°C

Çok bulutlu, kar yağışlı

SİVAS °C, -5°C


Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelenin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU °C, 4°C

Çok bulutlu ve kar yağışlı

DÜZCE °C, 10°C

Çok bulutlu, kıyıları yağmurlu, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KASTAMONU °C, 3°C

Çok bulutlu, kıyıları yağmurlu, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 9°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA °C, 4°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kar yağışlı

SAMSUN °C, 8°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

TOKAT °C, 1°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kar yağışlı

TRABZON °C, 9°C

Çok bulutlu, gece saatlerinde hafif yağmurlu

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, Erzincan, Tunceli ve Malatya çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM °C, -7°C

Parçalı ve çok bulutlu

KARS °C, -7°C

Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA °C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde hafif kar yağışlı

VAN °C, -6°C

Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Gaziantep ve Kilis çevrelerinin hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

GAZİANTEP °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SİİRT °C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Karadeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu; Rüzgâr: Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Karadeniz’de güney ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısında batı ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu; Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, güneyi sağanak yağışlı; Rüzgâr: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), öğle saatlerinden sonra 3 ila 5 (20-40km/sa), Güney Ege’de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), güneyinde 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgâr: Güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30km/sa), öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

Kar tatili olacak mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu sonrasında kar olacak illerden herhangi bir kar tatili açıklaması gelmedi.Son Güncelleme: 12.02.2020 17:13
Takip Et:
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Popüler Haberler