Türkali 2 kuyusu nerede, hangi ile yakın?

Türkali 2 kuyusu nerede, hangi ile yakın?

Türkiye’de petrol ve doğalgaz arama çalışmaları 3 sondaj gemisi ve 2 sismik araştırma gemisi ile hız kesmeden devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni bir müjdesi bekleniyor. Türkiye'nin derin denizlerdeki ikinci tespit kuyusu Türkali-2'de Fatih sondaj gemisinin çalışmalarında başarılı sonuçlar elde edilirken takipte kalan vatandaşlar Türkali 2 kuyusu nerede, hangi ile yakın? sorusu merak ediliyor. İşte Türkali 2 kuyusu hakkında tüm merak edilenler haberimizde

Karadeniz’de 405 milyar metreküplük gaz keşfinin ardından Sakarya Gaz Sahası’nda rezerv tespiti ve yeni gaz keşfi çalışmaları sonuç veriyor. Ülkemiz için büyük değere sahip bu proje sayesinde yeni gaz keşfi tespit edilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında yeni bir gaz keşfinin müjdesi vermesi beklenirken vatandaşlar Türkali 2 kuyusu en yakın yer araştırlıyor. Bu yazımızda Türkali 2 kuyusu hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Türkali 2 kuyusu nerede, hangi ile yakın?

Türkali 2 kuyusu nerede?

Türkali-2 kuyusu tespit sonuçlarında Zonguldak ili açıklarında yer aldığı tespit edildi. Fatih sondaj gemisi 2020 senesinde Zonguldak Filyos açıklarında yer aldı. Karadeniz ekonomik bölgesi olan Sakarya Gaz Sahası Tuna-1 kuyusundaki gaz keşfi, yılın dünyada derin denizlerdeki en büyük keşif olarak duyurulurken tüm gaz keşifleri arasında ikinci oldu.

Türkali 2 kuyusu nerede, hangi ile yakın?

Ekonomik büyüklüğü 80 milyar doların üzerinde olarak hesaplanırken Fatih Sondaj Gemisi Türkiye’nin ilk derin deniz tespit kuyusu oldu. Türkali-1'de 3 bin 920 metre sondaj derinliğine ulaşarak buradaki çalışmaları 77 günde bitirdi.

Rezerv tespiti çalışmaları 53 günde biterken Türkali-2'de 3 bin 950 metre sondaj derinliğine ulaştı. Tespit kuyuları, sahanın özellikleri, sınırları ve rezervin boyutlarının doğru ve net olarak öğrenilebilmesi önemli olurken Türkali-2 kuyusu Zonguldak açıklarında yer alıyor.

Türkali 2 kuyusu nerede, hangi ile yakın?