TTK 500 İşçi Alımı Kura Tarihi ve Yerleri

TTK 500 İşçi Alımı Kura Tarihi ve Yerleri

Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi eksiğini giderebilmek için 500 işçi alımı yapacak. Alınacak işçiler Karabük’te 50, Zonguldak’ta 350, ve Bartın’da 100 olmak üzere toplamda 500 kişi olacak. Her şehir için o şehirde 23 Mayıs 2019 tarihinde kura çekilecek.

TTK 500 İşçi Alımı Kura Tarihi ve Yerleri

Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesindeki işçi eksiğini giderebilmek için 500 işçi alımı gerçekleştirecek. Başvurular bugün bitiyor. Başvurularını yapan adaylar kuraların çekiliş ve sonuçların açıklanma tarihini merak ediyor. İşte konuyla ilgili tüm detaylar…

Türkiye Taşkömürü Kurumu hafta başında yayınladığı ilanda işçi alımı yapacağını duyurmuştu. Başvurularda sona gelindi. 3 farklı şehir için gerçekleştirilecek olan bu personel alımları Madencilik alanında Pano ayak üretim işçiliği olarak belirtildi.

Alınacak işçiler Karabük’te 50, Zonguldak’ta 350, ve Bartın’da 100 olmak üzere toplamda 500 kişi olacak

Adayların başvuruda bulunabilmeleri için ;

En az ilkokul mezunu olmaları,

Askerliğini yapmış olmaları veya bağlantısı olmamaları,

32 yaşından büyük olmamaları gereklidir.

Kura Çekimi Ne Zaman ve Nerede Yapılacak ?

Türkiye Taşkömürü Kurumuna alınacak 500 işçi için işe girmeye hak kazanacak adayların tespiti için adaylara kura çekimi yapılacaktır . Bu kura çekimleri 23 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

Zonguldak ili için Zonguldak Site (Bahçelievler) kapalı Spor salonunda

Amasra/Bartın ili için Amasra Müessese Müdürlüğü sinema salonunda

Karabük için Karabük Nikah salonunda kura çekimi yapılacaktır.

Kura çekiminin sonucuna göre işe girmeye hak kazanan adaylar; Kurumumuzca sevk edilecekleri tam teşekkülü hastaneler tarafından, 20.06.2012 tarih ve 6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” kurallarına uygun olarak hazırlanan TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında panoayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı sağlık raporlarına müteakip işe başlatılacaklardır.