TOKİ Eskişehir Tepebaşı 50 bin sosyal konut kura çekiliş sonuçları belli oldu!

TOKİ Eskişehir Tepebaşı 50 bin sosyal konut kura çekiliş sonuçları belli oldu!

Türkiye genelinde 50 bin sosyal konut inşa eden TOKİ vatandaşlarımızın uygun şartlarda ev sahibi olması için çalışıyor. 50 bin sosyal konutun Eskişehir Tepebaşı ayağı tamamlandı. Toplamda 500 adet konutun bulunduğu projede kura heyecanı başladı. İşte TOKİ 50 bin konut Eskişehir Tepebaşı kura sonuçları…

TOKİ Eskişehir Tepebaşı projesinde 2+1 ve 3+1 konutlar bulunmaktadır. Bu konutların kura sonuçları açıklandığı andan itibaren Gursesgazetesi olarak sizlerle paylaşacağız.

Projedeki 2+1 konutlar brüt 75 metrekare olarak yapılırken, 3+1 konutlar ise 110 metrekare olarak inşa edildi. 19 Nisanda son başvuruların alındığı projedeki konutlar alt ve orta gelir grubuna dahil vatandaşlara satıldı.

Konutlar TOKİ’nin Eskişehir’de anlaşmalı olduğu Halkbank şubelerinden teslim edilecek. 2+1 konutların fiyatı 142 bin TL iken, 3+1 konutların fiyatı da 209 bin TL olarak belirlendi. En düşük peşinat bedelinin 16 bin 600 TL olarak belirlendiği Tepebaşı TOKİ için 120 ay, 180 ay ve 240 ay vade sağlanıyor.

Bu projede en düşük taksit tutarı 475 TL olarak belirlendi. Kura sonucunda konut sahibi olamayan vatandaşlar 2 iş günü içerisinde başvuru paralarını belirtilen bankanın şubelerinden alabilecek.

TOKİ Eskişehir Tepebaşı projesi kura sonuçları sorgulamak için tıklayınız.