THY kabin memuru alımı yapacak! THY kabin memuru alımları ne zaman yapılacak? Şartlar neler?

THY kabin memuru alımı yapacak! THY kabin memuru alımları ne zaman yapılacak? Şartlar neler?

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Türk Hava Yolları bünyesine kabin memuru alımı yapılacağını açıklamıştı. THY kadrolarında görev yapmak isteyen binlerce kişi kabin memuru alımları ne zaman yapılacak, şartlar neler sorularının yanıtını araştırmaya başladı.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY kadrolarına 4600 yeni personelin alınacağını duyurmuştu. Bu bağlamda THY bünyesine kabin memuru, 2. pilot, pilot, hostes, uçuş eğitmeni alımlarının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu.

10 Bin Kabin Memuru İstihdam Edilecek

THY kadrolarında görev yapan kabin memuru sayısı hali hazırda 10 bin seviyesinde. THY kısa bir süre önce rüya uçaklarını teslim aldı ve bundan dolayı çok sayıda yeni personele görev verileceği öğrenildi. Yönetim Kurulu Başkanı Ekşi, kabin memuru sayısının 20 bine çıkarılacağını belirtmişti.

Kabin Memuru Alımlarında Aranan Şartlar Nelerdir?

Kabin memuru kadrolarına başvuruda bulunacak olan kadınların 1.60 cm ila 1.80 cm uzunluğunda, erkeklerin ise 1.70 cm ila 1.90 cm aralığında olması gerekiyor. Adayların uçuş gerçekleştirmesine engel mahiyeti taşıyacak herhangi bir sağlık problemi bulunmaması da aranan şartlardan bir tanesidir.

Pilot Alım Detayları

Türk Hava Yolları bünyesinde yetiştirilmek üzere 2. pilot alımları ilana çıkmış durumda. Adaylar 11 farklı kadroda başvuruda bulunabilecek.