THY Daha Fazla Ülkeye Uçacak

THY Daha Fazla Ülkeye Uçacak

Türk Hava Yolları, Afrika’ya uçacağı ülke sayısını 37’ye şehir sayısını da 55’e çıkarıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, yeni uçuş planlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye ile Lesotho arasında Hava Ulaştırma Antlaşması, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan’ın katıldığı bir törende imzalandı. Törene Lesotho Dışişleri ve Uluslararası İlişkiler Bakanı da katıldı. İki ülke arasında imzalanan antlaşmadan mutluluk duyduğunu söyleyen Turan, iki ülkenin jeopolitik konumlarının birbirine uzak olduğuna değindi. Bu anlaşmayla karşılıklı ticaret ve turizm noktasında ilerleme kaydedileceğinin altını çizen Turan, Afrika’nın öneminden bahsetti.

Hava ulaşımının turizme ve ticarete katkılarından söz eden Turan, THY’nin dünya çapında Afrika’ya en çok uçuş düzenleyen firma olduğunu söyledi. THY sayesinde Afrika’nın diğer dünya şehirlerine bağlandığını anımsatan Turan, ülke sayısının 37’ye şehir sayısının ise 55’e çıkarılacağını duyurdu.

Anlaşmaya Göre Kargo Kapasitesi Olmayacak

Kargo sınırlaması olmayacağından da bahseden Turan, Lesotho’nun ve Afrika ülkelerinin önem taşıdığını aktardı. Hava Ulaştırma Antlaşması ile pek çok ülke ile köprü kurulduğunu anımsatan Bakan, Afrika ülkeleri ile ilişkilerin güçlendiğini hatırlattı. Bakan, Türkiye’nin hali hazırda 170 ülke ile Hava Ulaştırma Antlaşması yaptığını dile getirdi. Yeni havalimanıyla ilk etapta 90 milyon yolcuya hizmet edileceğini de sözlerine ekleyen Bakan, Lesotho ile işbirliği mesajları verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.