THY 23 Haziran İBB Seçimi İçin Tarihleri Uzattı

THY 23 Haziran İBB Seçimi İçin Tarihleri Uzattı

Türk Hava Yolları (THY), 23 Haziran İBB seçimi için bilet tarihlerini uzattı. THY Basın Müşavirliği, orijinal seyahat tarihinden 7 gün önce veya 7 gün sonrası için ücretsiz iade ve rezervasyon hakkı tanınacağını duyurdu.

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri sebebiyle biletini iade etmek isteyenler için iade süresinin uzatıldığını duyurdu. THY’nin yapmış olduğu açıklamada, 26 Mayıs 2019 ve bu tarihten önce biletleri düzenlemiş, 23 Haziran 2019 gününü kapsayan tarihlerde İstanbul çıkışlı dış veya iç hat uçuşu olan yolcular için değişikliklerin 8 Haziran 2019 tarihine kadar uzatıldığı ifadeleri yer aldı.

Rezervasyon Ücretsiz Yapılacaktır

Seyahat tarihinden 7 gün önce veya sonra uçuş yapılması halinde rezervasyon değişikliklerinin ücretsiz yapılacağı belirtiliyor. Hiç kullanılmamış biletlerin ücretsiz iadesi gerçekleşecek, kısmi kullanmış, seyahatlerin tamamlanmamış olduğu biletlerdeyse, kullanılmayan uçuş için iade işlemi ücretsiz olarak yapılacak.

Bilet süresi uzatılınca, ücret farkı veya ceza ödemesi alınmaksızın bilet geçerliliği seyahat süresinden 7 gün sonrasına kadar uzatılabilmektedir. Aynı uygulamalar Türk Havayolları ve Anadolu Jet’de de mevcut hale getirildi. İşlemler ise THY satış ofisleri, çağrı merkezi ve acente kanallarıyla yapılabilecek.