07 Haziran 2019 Cuma 21:32
Tarım Kredi Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi Alım İlanları Yayınlandı!Tarım Kredi Kooperatifleri Personel Alımı Başvuru Şartları ve Tarihi!
Takip Et:

Tarım Kredi İzmir Bölge Birliği bünyesinde kooperatif görevlisi ve ziraat mühendisi ilanı yayınladı. Başvurular 10 Haziran 2019 tarihinde başlayıp 21 Haziran 2019 günü sona ereceğini duyurdu.

Personel Alımlarında Aranan Şartlar Nelerdir?

Başvuruda bulunacak adaylarda aranacak şartlar;

T.C. vatandaşı olmak,

Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak,

30 yaşından büyük olmamak,

Erkek adayların askerlikle ilişiği olmamak,

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak,

Taksirli suçlar haricinde altı ay veya daha uzun süreyle hapis cezasına çarptırılanlar affa uğramış olsalar dahi; hırsızlık, dolandırıcılık, hileli, iflas, sahtecilik, irtikap, güveni kötüye kullanmak, kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırmak, devlet sırlarını açığa çıkarmak gibi suçlardan hüküm giymemiş olmaktır.

Adaylarda Aranacak Özel Şartlar Nelerdir?

İzmir Bölge Birliği’ne bağlı olan Kooperatiflerde istihdam edilmek suretiyle personel veya ailesinin Aydın, Denizli, İzmir, Manisa veya Muğla illerinde en az 6 aydır ikamet etmesi gerekmektedir. Başvuruda bulunacak adaylar yalnızca son ikamet ettikleri il için başvuruda bulunabilecek. Lisans mezunlarının 2017,2018 KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olması ve yükseköğrenim kurumlarının Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

Ön lisans mezunu adayların ise KPSS P93 puan türünden 60 puan almış olması gerekiyor. Mülakatta başarılı bulunan adaylar görevlerine başlamaları halinde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yapacağı iki Bitki Koruma Ürünleri Bayii ve Toptancılık Sınavından herhangi birinde başarılı olması gerekmektedir.

Başvuru esnasında yanlış bilgi bildiriminde bulunan bireylerin başvuruları doğrudan reddedilecektir. Ön lisans mezunlarının başvurularının geçerli olabilmeleri için ise başvuru tarihi sonrasında herhangi bir lisans programından mezun olmaması gerekmekle birlikte, lisans mezunlarının ön lisans mezunu başvuruları reddedilecektir.

Personel Alımlarına İlişkin Detaylar

İl bazında yapılacak personel alımlarında yüzde 20’si eski personel dahil olmak suretiyle eski personel çocuklarına kontenjan tanınacaktır. Kontenjan kapsamında adaylar KPSS puanlarına göre alınacak. Mülakatta istihdam edilecek personel sayısının 5 katı kadar aday çağırılacak. 

Birim kooperatifin Yönetim Kurulu Üyeleri ile Denetçilerin eş ve ikinci derece dahil olmak suretiyle kan ve kayın hısımları aynı kooperatiflerde işe başlatılamaz.

Başvuru Detayları

Başvurular 10.06.2019 günü başlayıp 21.06.2019 günü saat 18.00’de sona erecek. Başvurular doğrudan İzmir Bölge Birliği tarafından alınacak. Adayların iş talep formunda yer alan bütün bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurup İzmir Bölge Birliği’ne teslim etmesi gerekmektedir. Başvurular şahsen yapılacak ve posta yoluyla yapılan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

Müracaat / İrtibat Adresi:


İzmir Bölge Birliği : Gazi Bulvarı No : 67 35230 Çankaya/İZMİR

Telefon : 0 232 446 86 01-02

Gereken Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Başvuruda bulunacak adayların;

Nüfus cüzdanı fotokopisi,

Ön lisans ve lisans diploması öneği,

Son altı ay içerisinde çekilen 2 adet vesikalık fotoğraf,

Adli sicil kayıt belgesi,

Son altı ay içerisinde Aydın, Denizli, İzmir, Manisa ve Muğla illerinin herhangi birinde en az 6 ay süredir ikamet edildiğine dair belge,

KPSS sonuç belgesi ile başvuruda bulunması gerekmektedir.

Sözlü Mülakat Detayları

Adayların başvuruları ikamet edilen il sınırları içerisinde değerlendirilmekle birlikte, lisans mezunlarının 2017-2018 KPSS P3 türünden en az 60, KPSS P93 puan türünden en az 60 puan alınmış olması gerekmektedir. KPSS puanı en yüksek olandan başlamak suretiyle ihtiyaç sayısının beş katı kadar aday mülakata çağırılacaktır.

Mülakata çağrılacak Ziraat Mühendislerinin belirlenmesinde Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanlara öncelik tanınacaktır.

Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olan Ziraat Mühendislerinin mülakat sırası ise Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi sınavında yüksek puan alanlardan başlanmak suretiyle belirlenecektir.

Bu şekilde mülakat için yeterli sayıya ulaşılamaması halinde bu sayı (5 katı), Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olmayıp da KPSS (2017/2018 KPSS-P3 puan türü) sınavından en yüksek puan alanlardan başlanmak suretiyle tamamlanacaktır.

Mülakata çağrılacak adayların listesi ve istenecek belgeler ile diğer hususlar www.tarimkredi.org.tr adresinden yayınlanarak ilan edilecektir. İlan, tebliğ niteliğinde olup, Mülakata katılmaya hak kazanan adayların adreslerine ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

Mülakat sonucunda başarılı olanlar, www.tarimkredi.org.tr adresinden ilan edilecek olup gerekli açıklamalar ilan metninde yer alacaktır.

Mülakata katılmaya hak kazanan adaylardan 50.-TL sınav ücreti alınacaktır. Adaylara sınav ücretinin yatırılacağı banka şubesi ve hesap numarası bilahare bildirilecektir.

İşe başlatılacaklardan, 3 (üç) yıl süre ile çalışacaklarına ve bu süreden önce haklı bir sebep olmaksızın istifaen işten ayrılmaları halinde ihbar tazminatına esas giydirilmiş ücretin 5 (beş) katı tutarında cezai şartı nakden ve defaten ödeyeceklerine dair taahhütname alınacaktır.Son Güncelleme: 07.06.2019 21:32
Takip Et:
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Popüler Haberler