Süt Parası Kimin Üstüne Yatar? Kaç Günde Hesaba Yatar? 2019 Süt Parası Detayları

Süt Parası Kimin Üstüne Yatar? Kaç Günde Hesaba Yatar? 2019 Süt Parası Detayları

2019'da Süt Parası kaç günde verilir? Süt Parası nereden alınır? Süt Parası için başvuruyu kim yapar para kimin üstüne yatar? Anne Adaylarının merak ettiği soruların başında Süt Parası geliyor. 2019'da arttığı bilinen süt parası sonuçları kaç günde açıklanır? sorusu da merak edilenler arasında... Süt Parasına dair bütün soruların cevabı haberimizde...

Anne adaylarına bilindiği gibi devlet destek sağlıyor. Asıl adı “Emzirme Ödeneği” olan bu desteğin en yaygın tabiri ise “Süt Parası”.

Devlete bunun için başvurulduğu takdirde bahsi geçen süt parası, her ayın 8 ile 15’i arasında annenin PTT hesabına yatırılmaktadır. Bu ödemeyi SGK üstlenmektedir. Başvuru yapan annenin Süt Parası alabilmesi için yapılan sonuçlar 20-35 gün içerisinde değerlendirilir ve sonuçların açıklanmasının ardından anne adayının PTT hesabına parayı yatırır. Bununla birlikte bu ödeme en geç 45 gün içinde belli olur.

Parayı alabilmek için bankamatik kartı çıkarmakla birlikte PTT’ye TC Kimlik numarasıyla gidilebilir ve nakit bir şekilde parayı alabilirsiniz. E- Devlet sistemi üzerinden sonuçlarına bakabilirsiniz.

Öte Yandan, 2019 yılında Emzirme Ödeneğinde bir artış yaşanmıştır.