Süleyman Soylu’dan Terör Operasyonu Açıklaması

Süleyman Soylu’dan Terör Operasyonu Açıklaması

Ülkemiz güvenlik güçlerinin son zamanlarda terör örgütlerine yönelik operasyonlarını son hızıyla sürdürmesi ve geniş çaplı operasyonların hız kazanması üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gerçekleşen bu operasyonlarda elde edilen neticeleri açıkladı;

Ülkemizi daha güvenli bir hale getirebilmek ve silahlı terör örgütlerinin tamamen etkisiz hale getirebilmek adına güvenlik güçlerimiz çok büyük bir çaba sarf etmekte. Vatandaşlarımızın can güvenliğini sarsabilmek ve ülkemizde yetkililerimiz de dahil olmak üzere herkes de korku hissi yaratabilmek adına haince saldırılarını sürdüren ve zaman zaman da büyük facialara yol açan terör örgütleri, köşeye sıkıştırılmış durumda.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalarda, ülkemiz güvenlik güçlerinin son bir haftada gerçekleştirdiği operasyonlar sonucunda çok büyük başarıların elde edildiği yer aldı. Terör örgütlerine karşı gerçekleştirilen toplam 268 operasyon sonucunda toplam bin 67 kişinin başarılı bir şekilde gözaltına alındığı bilgisi aktarıldı. Bununla birlikte örgüt üyelerine yönelik düzenlenen operasyonlarda, belirlenen adreslere gerçekleştirilen operasyonlarda toplam 22 milyon Türk Lirası değerinde uyuşturucu madde ele geçirildiği aktarıldı. Aynı zamanda toplam 9 milyon Türk Lirası değerinde de kaçak sigara ele geçirmeyi başaran güvenlik güçlerimiz, terör örgütü hainlerine karşı çok büyük bir darbe vurmuş oldu.

Terörle Mücadele Son Hızıyla Sürmekte

Silahlı terör örgütlerine yönelik operasyonlarını son hızıyla sürdürmekte olan güvenlik güçlerimiz, örgütün tamamen işlevsiz hale getirilebilmesi ve ülkemizde haince saldırı girişimlerinde bulunmalarının önüne geçebilmek adına çok büyük bir çaba sarf etmekte. Yetkililerimiz de özellikle de 2016 yılında yaşanan olaylardan sonra ülkemize olan giriş çıkışları çok daha yoğun bir şekilde denetim altına almış durumda. Bu durum da güvenlik güçlerimiz de terör ile ilişiği bulunabilecek bütün şahısları ülkemize giriş yapar yapmaz etkisiz hale getirmekte ve üst araması yapmakta. Böylesine sıkı şekilde işleyen güvenlik yöntemleri sayesinde çok sayıda terörist henüz ülkemize giriş bile yapmadan yakayı ele vermekte. Ancak yine de ne yazık ki zaman zaman alınan önlemler çok sıkı olsa da silahlı terör örgütü hainlerinin gerçekleştirme girişiminde bulunduğu saldırıların önüne geçilememekte ve bu durum da bir hayli can yakmakta.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.