SGK Reçete Sorgulama Nasıl Yapılır? E-devlet Reçete Sorgulama!

SGK Reçete Sorgulama Nasıl Yapılır? E-devlet Reçete Sorgulama!

E-devlet üzerinden SGK reçete sorgulaması yapabileceğiniz biliyor muydunuz? Online reçetenizi sorgulamak artık çok basit ve kolay bir işlem oluyor. E-devlet üzerinden reçete sorgulaması nasıl yapılacak? detaylar haberimizde.

Sosyal Güvenlik Kurumu geçmişine baktığımız zaman elimizde taşıdığımız doktorların imzaladığı kocaman reçete defterlerini hatırlarsınız. Gelişen teknoloji ve inovasyon sayesinde reçete defterleri kaldırıldı ve yerini intenet reçetesi aldı. Herhangi bir muayene sonrası artık reçeteyi bile görmeden doktor online olarak reçetemizi sisteme kaydeder.

SGK nın sorgulama sistemiyle artık ne kadar ilaç aldığınızı veya adınıza yazılan ilaç var mı, ilacı hangi doktor veya hastanede aldığınızı kontrol edebilirsiniz.

SGK Reçete Sorgulama Nasıl Yapılıyor?

Sosyal Güvenlik Kurumu e-devlet sistemi üzerinden sağlık hizmetlerine dair 7/24 hizmet alabilmenize olanak sağlıyor. Hangi sosyal güvenlik sistemine kayıt olduğunuz farketmeksizin e-devlet üzerinden reçete sorgulaması yapabilirsiniz.

Sisteme entegre olduktan sonra Sağlık Uygulaması seçeneğinin içerisinde 4A, 4B, 4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama ile reçetelerinizi takip edebilirsiniz.

Sistemde Tüm İlaçlar Listesi ile daha önce kullandığınız Reçetenin numarası, tarihi, sağlık tesisi, doktor adı, eczane adı, ilaç başlangıç ve bitiş tarihini öğrenebilirsiniz.

E-devlet Medula Optik Reçete Bilgileri Sorgulama

Reçete uygulamasında Medula Optik Reçete ile göz hastalıklarınız ile ilgili sağlık geçmişinizi bulma imkanına sahipsiniz. Göz sağlık bilgilerinize de bu sistem aracılığıyla takip edebiirsiniz.

SGK İlaç Rapor Bilgisi Sorgulama

SGK güvencesinde raporlu ilaçlarınızı da sistem aracılığıyla takip edebilirsiniz. Bu sistemde süresi biten ilaçlarınızı yeniden yazdırma şansınız olabilecek.