Seyahat İzin Belgesi e-devlet başvurusu nasul yapılır, belge nasıl alınır?

Seyahat İzin Belgesi e-devlet başvurusu nasul yapılır, belge nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek. Seyahat izin belgesi e-devlet başvurusu nasıl yapılır, belge nasıl alınır diye soranlar için işte, detaylar…

Seyahat izin belgesi, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin yaptığı açıklamaya göre artık e-Devlet üzerinden alınabilecek. Kaymakamlıklara ve valiliklere gidilmeye gerek kalmadan şehirlerarası seyahat izin belgesi başvurusu e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

E-devlet seyahat izin belgesi başvurusu nasıl yapılır diye soranlar için öncelikle e-Devlet şifresi gereklidir. E-Devlet sistemine şifreniz ve TC kimlik numaranız ile giriş yapın. Daha sonra arama butonuna seyahat izin belgesi yazın. İçişleri Bakanlığı ile ilgili sayfa açılacaktır. Oraya istenilen bilgileri girin. Seyahat izin belgesi başvurusunu sistem, seyahat izin kurulana iletecek ve kurul tarafından değerlendirmeye alınacaktır. Kurul değerlendirmesinin sonucu SMS olarak bildirilecektir. Başvurusu kabul edilen kişiler, otogar ve havaalanlarında oluşturulan başvuru masalarında TC kimlik numaralarını doğruladıktan sonra seyahat etme hakkına sahip olacaklar.

Sen de her an gündemden haberdar ol! Günün manşetleri şimdi telefonunda. Uygulamamızı şimdi indir! -

Takip ettiğin haberlerimizden memnunsan, hadi, bizi Instagram’da da takip etmeye başla!

Haberlerin doğru ve tarafsız kaynağı Gursesgazetesi, Facebook’ta da yanında! Hemen Facebook grubumuza katıl, hiçbir haberden habersiz kalma! TIKLA KATIL!