Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alım başvuruları sona eriyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alım başvuruları sona eriyor

İçişleri Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine 65 sözleşmeli personel alımı yapılacağına dair duyuru metni yayınlamıştı. 19 Ağustos günü başlayan başvurular 2 Eylül 2019 günü sona erecek.

İçişleri Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine sözleşmeli personel alımı yapılacağını açıkladı. 19 Ağustos 2019 günü e-Devlet kapısı üzerinden başlayan başvurular 2 Eylül 2019 günü sona eriyor. Başvuruda bulunacak adaylar e-devlet üzerinden açık pozisyonlara başvuruda bulunacaklar.

Hangi kadrolara alım yapılacak?

2 Eylül gününde sona erecek başvurularda 65 sözleşmeli personel istihdam edilecek. Adaylar; tekniker, büro personeli ve teknisyen kadroları için başvuruda bulunacaklar. Başvuru sahipleri Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilecek ve tam zamanlı olarak göreve başlayacaklar.

Adayların KPSS’den en az 60 puan alması gerekmektedir. Başvuru sahibi başvurular için genel ve kadro için özel şartları taşımalıdır. Personel alımlarına ilişkin ayrıntılara sg.gov.tr adresinden erişilebilmektedir.

Personel alım duyuru metni

"Sahil Güvenlik Komutanlığında istihdam edilmek üzere Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Đlişkin Esaslar çerçevesinde Sahil Güvenlik Komutanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere aşağıda belirtilen toplam 65 adet tam zamanlı sözleşmeli personel pozisyonlarına alım yapılacaktır."